Solan Siyah Kıyafetlerinizi Canlandırmak İçin Yöntemler


solan siyah kıyafetler

Hemen hemen tüm siyah giysiler, sürekli yıkanma ve kurutma işlemlerinden sonra solmaya başlar. Siyah rengi canlandırmak için ne yapmalı?

Solmuş ve gri hale gelmiş siyah gömlek ve pantolonlarla dolu bir dolapla kalmayın. Solmuş eşyalarınızı değiştirmek için yeni kıyafetler satın almak yerine, evdeki giysilerinizin rengini canlandırma ve sonrasında korumanın yollarını öğrenin! 

KUMAŞ BOYASINA BAŞVURMAK

Kumaş boyası en iyi pamuk, keten ve ipek gibi doğal kumaşlarda işe yarar. Boyayı kabul etmeyecek birkaç kumaş var -% 100 polyester ve likra. Bunları boyamaya çalışmaktan kaçının.

solan siyah kıyafetler

Bir kova sıcak suyun içine siyah kumaş boyasını dökün ve karıştırın. Eldiven giyerek korunmayı unutmayın. Solmuş kıyafetinizi alıp kumaş boyalı suyun içinde dolaştırın. Otuz dakika boyuna içinde bekletin. Soğuk suyla durulayın ve kurutun. Siyah kıyafetiniz solmaktan kurtulmuş olacaktır!

Sihir Gibi Bir İpucu: Bu Pantolonun Beli Nasıl Kapandı?

KAHVE KULLANIN

Çamaşır makinesinde yıkarken kahve kullanmak kıyafetlerin boyadan daha doğal gözükmesini sağlar. Pamuklu kıyafetlerde daha çok işe yarayan bir yöntemdir. İki bardak sade ve sert kahve hazırlayın. Ne kadar sert hazırlarsanız o kadar işe yarayacaktır. Bu iki bardak kahveyi bir kovaya ya da leğene dökün ve içine soluk kıyafetlerinizi atın. Gece boyu beklettikten sonra ertesi gün yıkayın.

solan siyah kıyafetler
Solan siyah kıyafetler için kahve yöntemini de deneyebilirsiniz

ALABİLECEĞİNİZ ÖNLEMLER

  • Her yıkama kıyafetlerin solmasına sebep olacaktır. Bu yüzden ne kadar az yıkarsanız o kadar iyi. Özellikle kotlara, en hızlı solan kıyafetler oldukları için, dikkat edebilirsiniz.
  • Çamaşır makinesinin program çalışırken sebep olacağı tahriş hassas kıyafetleri kötü etkiler. Hassas kumaşlı kıyafetlerinizi elde ve soğuk suda yıkarsanız renklerinin canlı kalmasını sağlayabilirsiniz.
  • Koyu renklerinizi her zaman birlikte yıkayın. Ayrıca kıyafetlerinizi kumaş cinsine ve ağırlığına göre ayırın.

 

 
 
 
 
 
 

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.