Taşınma Sürecinin Stresini Azaltacak İpuçları


taşınma

Evden taşınma süreci oldukça stresli olabilir. Eşyaları toplama, paketleme ve yeniden yerleştirme sürecinde ihtiyacınız olacak ipuçlarını paylaşıyoruz.

Taşınma süreci herkesin yorgun düştüğü ve istemediği bir süreçtir. Eşyaları paketleme işlemini kolaylaştırmak adına taşınma gününden önce bazı araştırmalar yapmanız doğru olacaktır. Sürekli temiz ve kullanışlı kutular biriktirmek de yararlı olur!

KIYAFETLERİ PAKETLERKEN

Askıda duran kıyafetlerinizi kutulara katlayıp sıkıştırmadan da paketlemek mümkün. Ağzı sıkılan büyük bir torbayı (genellikle çöp poşetlerinin boyu buna uygun) askıda duran kıyafetlerinizin altından geçirin ve ağzın sıkın. Askıların başı dışarıda kalmalı. Böylece kolayca taşıyabilirsiniz ve kıyafetleriniz poşet tarafından da korunur. Bir diğer yol ise vakumlu poşet. Kıyafetlerin yer kaplamadan ve zarar görmeden saklanmasının en iyi yolu vakumlu torba kullanmaktır.

taşınma

KUTULARI KOLAY TAŞIMAK İÇİN

Taşınırken seçtiğiniz kutuları taşımayı kolaylaştırmak için yanlarına boşluklar açmanız gerekebilir. Aksi takdirde kutuları taşımak ve doldurmak çok zor olacaktır. Bıçak yardımıyla kutunun iki yanına üçgen şeklinde tutacak yerler kesin ve pratik bir şekilde taşıyın!

KAĞITSIZ PAKETLEMEK İÇİN 

Cam eşyalarınızı kırılmaması için paketlerken kullanabileceğiniz tek şey kağıt değildir. Aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi çoraptan da yardım alabilirsiniz. Yeterince esnek ve geniş yapısıyla çorap her türlü cam malzemeyi saracaktır.

taşınma

SIVI MALZEMELERİ PAKETLERKEN

Sıvı malzemeleri (krem, şampuan, makyaj malzemeleri, spreyler) paketlerken doğru yöntem uygulanmazsa her yere dökülme riski taşır. Dökülmeyi tamamen engellemek için en pratik paketleme yolunu bulduk. Tüm malzemelerin kapağını açın ve fermuarlı bir torbayı ağzı aşağıda kalacak şekilde malzemelerin üzerinden geçirin. Kapakları sıkıca torbanın üzerinden kapatın. Fermuarı da kapattıktan sonra paketlemeye hazırsınız!

taşınma

KİTAP VE DERGİ PAKETLEMEK İÇİN

Kitap ve dergiler, özellikle çoğu bir arada paketlenmeye çalıştığında, kutuları yırtar ve alt tarafından düşer. Taşınma sürecinin ortasında kutu parçalanıp kitaplar yere düşebilir. Bu yüzden tüm kitaplığınızı orta boy bir bavula sığdırmaya çalışın.

taşınma

TAKILARI PAKETLEMEK İÇİN

Kolye zincirlerinin taşınma esnasında birbirine girip düğümlenmesini önlemenin en pratik yolu tarak kullanmaktır! Aşağıdaki fotoğrafta gösterilen ince yapıya sahip bir tarağın her dişine kolyeler ve zincirler takın. Son adım olarak tarağın üzerine aynı boy ve kalınlıktaki başka bir tarağı kapatın.

taşınma


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.