Burcunuza Göre Hangi Kokulu Mumu Almalısınız?


mumlar

Mevsimlere göre moda olan, klasikleşmiş ya da raflarda hep yenisi görülen bazı kokulu mumlar vardır. Şekerli kokular, taze kokular ve ağır kokular derken seçenekler artar. Bu mevsim evinize katmak istediğiniz yeni kokuyu seçerken astrolojiden ve burcunuzdan yardım almaya ne dersiniz? Burcunuz zevkinizi tanımlayacak mükemmel kokuyu bulmanıza yardımcı olabilir!

KOVA

Nar ve tarçının bulunduğu kokular, kovaların enerjik yönlerine hitap eder. Vanilya ve kehribar ise yorucu bir gün sonunda çekingen ve sessizce hissettiklerinde rahatlatıcı bir etki bırakacaktır. 

BALIK

Balık yalnız kalmayı ve uyumayı çok sever. Bergamot ve sandal ağacı gibi doğaya ve toprağa yakın kokular onların rahatlıklarına düşkün bu ruh hallerine çok iyi gelir. Yanına da sevdikleri filmi açtılar mı onlardan mutlusu yoktur!

KOÇ

Koçlar rahat hissetmedikleri ortamlarda bulunmak istemezler ve bu ortamdan hemen çıkmaktan da çekinmezler. Evlerini bunun tam tersi hissettirmesi için doğru kokuyu bulmaları önemlidir. Vanilya, hindistan cevizi ve karamel gibi şekerli kokuların aromaları battaniye altına girip evlerinde kafa dinlemeye teşvik edecektir.

BOĞA

Boğalar yüksek standartlara sahip olmalarıyla bilinirler. Bu da demek oluyor ki mumlarında da bir hava beklemeliyiz. Klasik ve vazgeçilmez kokular, tarçın ve portakal gibi, gözlerinden kaçmasa da gül, sedir ve kehribarın onlara hissettireceği lüksü geçemezler.

İKİZLER

mumlar

İkizlerin kimi zaman farklı ruh hallerinde oldukları artık klişe bir hal almış olsa da yanlış değildir. Bu yüzden hem uyandıran hem de sakinleştiren kokuların bir arada bulunacağı bir mum onlar için ideal olacaktır. Örneğin turunçgillerin kendine getirmeye yarayan aroması yanında sandal ağacı odunu gibi doğaya dönüşle sakinliği getiren bir aromanın birleşimi.

Birleşim bulmak zor olabileceği için bunları ayrı ayrı yakmayı düşünebilirsiniz.

YENGEÇ

Yengeç duygusal karekterinin doğada beslendiğini hissedecektir. En sevdikleri yeşilliğin içindeymiş gibi hissedebilmeleri için buna uygun mumlara ihtiyaçları var. Herhangi bir çiçeği temel alan mum bu işlevi görecektir. Örneğin karanfil ve lavanta.

ASLAN

Aslan sıradan olmayan ve cesur tercihlerin peşindedir. Bu yüzden yakıldığında kendini fark ettirecek bir mum onu temsil eder. Yasemin kokulu bir mum bu işlevi görecektir.

BAŞAK

Başaklar evlerinin görünüşünde olduğu gibi kokularında da temizlik olmasını isterler. Bu yüzden onları eve girdiklerinde karşılayacak kokunun elma, nektari ve karanfil gibi taze, temiz kokular olması gerekir.

TERAZİ

Terazi oldukça sosyal bir burçtur. Bu yüzden likör aroması olan mumlar onlara eğlenceyi hatırlatacaktır.

AKREP

Limon ve portakalın baharatlı yoğun mumlar eve egzotik hava katar. Bu da hassas ama oldukça güçlü akrebin hoşuna gider.

mumlar

YAY

Yengeç gibi, yay da doğada bulunmaktan keyif alır. Sandal ağacı mumundan bir kaç tane yakmaları onlar için harika bir akşam olacak demektir.

OĞLAK

Oğlakları iki kelimeyle özetleyebiliriz. Basit ve zarif. En çok satılan mum kokusu elmadır ve bu oğlakları tatmin etmeye yeter. Ne de olsa klasikler boşuna klasik olmuyor.

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.