Bu İpucuyla Çerçeveleriniz Duvardan Asla Düşmeyecek


çerçeve

Konu ev işlerine geldiğinde en basit görevler bile bazen bizi zorlayabiliyor. Özellikle yalnız yaşayanlar için ufacık işler bile dakikalarca sürebiliyor. Şimdi size onlardan birinin nasıl kolayca çözüleceğini anlatacağız:

Konumuz: Çerçeve asmak!

Çerçeveyi duvara asarken hiç saatlerinizi harcadınız mı? Zorluk taa çiviyi duvara çakma aşamasında başlıyor. Çiviyi doğru yere getirdiniz, kıvrılmadan çakılmasını sağladınız ve sağlamlığından artık eminsiniz. Bravo ilk aşamayı geçtiniz bile…

Şimdi sıra geldi çerçevenin arkasındaki ipi ya da deliği çiviye denk getirmeye… Bu noktada muhakkak işler ters gider. Çiviyi bir türlü deliğe sokamazsınız ya da ipin doğru yerine denk getiremediğiniz için çerçeve bir o yana bir bu yana yamulur durur.

çerçeve

Bunun için size muhteşem bir ipucu vereceğiz. Çerçevenizi kolayca asmanızı sağlamak için tek bir alete ihtiyacınız var: Çatal! Evet bildiğiniz, yemek yediğiniz çataldan bahsediyoruz.

Önce çiviyi duvara güzelce çakın. Sonra çatalı çatal tarafı aşağıda olacak şekilde çivinin üzerine yerleştirin ve çerçevenin ipini çataldan geçirip çiviye yerleşmesini sağlayın. Şimdi çiviyi çekin ve taa taaam çerçeveniz çiviye mükemmel bir şekilde yerleşti.

ÇATALLA ÇERÇEVEYİ KOLAYCA YERLEŞTİRİN

Sosyal medyayla beraber ev dekorasyonunda yaşanan sıkıntılar yaygınlaşıp hızlı bir şekilde çözülmeye başladı. Twitter, sürekli paylaşılan yeni ipuçlarıyla, bu çözümleri sunan kaynaklardan biri. Çerçeveleri rahatça asıp görüntüsünden tamamen memnun kalmanızı çok basit bir şey sağlıyor. O da bir çatal!

Aşağıdaki kısa videoya bir göz atınca ne demek istediğimizi anlayacaksınız.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.