Gün Boyu Zinde Tutacak Kahvaltı İçecekleri 


içecek

Gün boyu zinde kalabilmeniz ve kaliteli bir güne başlamanız için hazırlayabileceğiniz içecek tariflerini sizin için sıraladık!

Buzlu içecek, diğer adıyla smoothie, sağlıklı bir kahvaltı için ideal yollardan biridir. Bir çok yararlı sebze ve meyve bir arada taze bir tat bırakacak şekilde karışırlar. Üstelik yoğun planlarınız olan bir günse zaman tasarrufu yapmanızı sağlar. Mikseriniz olması bu içecekler için şarttır aksi takdirde oldukça zorlanırsınız.

ÇİLEK – YOĞURT

En iyi kahvaltılar bağışıklık arttıran besinlerle olur. Çilek bağışıklık güçlendirmeye yarayan besleyici ögelere fazlasıyla sahiptir. Kalorisinin düşük, C vitamini ve potasyumun boldur. Lif miktarı da yüksektir bu yüzden öğlen yemeğine kadar açlık hissetmezsiniz. Yoğurt eklemek de içeceğin yoğunluğunu arttıracak ve damakta bırakan tadı zenginleştirecektir.

içecek

MANGO

Meyve tatlarıyla dolu bir kahvaltı için mango en iyi seçenektir. Diğer sarı meyveler de olduğu gibi (örneğin portakal) mango da C vitamini çok yüksek olmakla birlikte beta karotene sahiptir. Beta karoten karaciğerde depolanıp gerekli olduğu zaman A vitaminine dönüşebildiği için yararlıdır.

içecek

AHUDUDU – ŞEKER PANCARI

Şeker pancarı beyniniz de dahil olmak üzere vücudunuzdaki kan akışını artırmaya yardımcı olan nitrik asit üretir. (Bu besinler aynı zamanda beyninizin gücünü de artırabilir.) Ahududuyla yakışan bir tat olduğu için içeceği renklendirir. Mutlaka deneyip gün içinde vücudunuzu izlemenizi öneririz. Normalden daha enerjik hissetmeniz mümkün!  

içecek

DOMATES

İster bahçede yetiştirelim ister taze olanları her gün marketten özenle seçelim, domates evimizde mutlaka bulunur. Düşük kalorili ve son derece besleyici bir domates içeceği, sağlıklı olma bilincinde olan herkesin dolabında vardır.Kahvaltılarımızın da vazgeçilmezidir. Domates içeren içeceklerin kalp hastalıklarını önlediği duyulmuştur.

içecek

BÖĞÜRTLEN-  KETEN TOHUMU

Keten tohumu, lifle doludur ve meme kanseri olan kadınlarda tümör büyümesini yavaşlattığı araştırmalarla kanıtlanmıştır. Keten tohumu ile yapılan kahvaltılar, ayrıca kan şekerini kontrol etmeye ve iltihabı azaltmaya yarayan magnezyumu içerir. Tabi ki tek başına keten tohumunun bir kahvaltı değeri olmayacaktır. Bu yüzden bolca böğürtlen ekleyerek sağlıklı ve lezzetli bir tada ulaşabilirsiniz.

içecek


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.