Fotoğrafta İyi Çıkmak İçin Yapmanız Gereken Makyaj 


fotoğrafta iyi çıkmak

Sosyal medya hesaplarıyla beraber en güncel şeylerden biri fotoğraf çekilmek! Fotoğrafta iyi çıkmak için yapmanız gereken makyajı biliyor musunuz?

Eğer kamera gördüğünüz an geriliyorsanız ve poz verme konusunda çok kötüyseniz bu makyaj hileleri tam sizlik. Makyajın gösterebileceği etkiyi hafife almamak lazım. Fotoğraf çekilmeden önce bu makyaj ipuçlarını uygularsanız poz vermeye çabalamak zorunda kalmazsınız üstelik kötü çıkmanız da söz konusu olamaz.

DOĞRU FONDÖTEN TONU

Hem cildinizin tonuna uyan hem de fotoğrafta güzel çıkacak doğru bir fondöten seçimi yapmanız gerekiyor. Güneş ışınlarından koruyan ve güneş kremi içeren fondötenlerden uzak durun çünkü genellikle fotoğraflarda güzel çıkmıyorlar, özellikle flaş yoluyla çekilen bol ışıklı fotoğraflarda fazla parlıyorlar. Cilt tonunuzdan daha açık veya daha koyu fondöten kullanmak fotoğrafta tüm ilgiyi üzerine çekecektir. Doğru renk fondöteninizi sürdükten sonra son dokunuş olarak pudra sürmeyi atlamayın. Suratınızda daha uzun süre ve mat halde kalmasını sağlayacaktır.

fotoğrafta iyi çıkmak

ÜÇ FAR TONU KULLANMAK

Fotoğrafta iyi çıkmak için seçtiğiniz far da çok önemli. Üç far tonu kullanmak gözlerinizi fotoğraf çekilirken olduğundan daha parlak ve büyük gösterecektir. İlk ton için nötr tonlar dediğimiz ve gözün tamamına sürülmesi gereken düz bir renk seçin. Kırık beyaz veya açık kahverengi gibi. Bu doğal rengin iki ton koyusunu aşağıda gösterildiği gibi göz kıvrımına sürün. Sade ve koyu tonların bu birleşimi gözleri büyük gösterir. Kaşlarınızın altına ve göz pınarına parlak ve simli olması gereken üçüncü farı kullanarak gözlerinizi öne çıkarın.

fotoğrafta iyi çıkmak

DOĞALLIK İÇİN HAFİF ALLIK

Cildinize son dokunuş olarak allık uygulamalısınız. Elmacık kemiklerinize süreceğiniz allık size kamerada belli olabilecek sağlıklı bir parıltı verir. En doğal görünüş için koyu pembe ve koyu kırmızılara başvurmamaya çalışın ve normalde kızarınca oluşan tonu taklit etmeye çalışın. Önemli bir diğer nokta ise fırça yardımıyla allığı teninize yedirebilmek. Sürdükten sonra kıpkırmızı yanaklarınız olsun istemiyorsanız fırça yardımıyla dağıttığınızda emin olun.

fotoğrafta iyi çıkmak

KİRPİK TAKMAK

Cildinizdeki en küçük bozukluk fotoğrafta nasıl çıkmayacaksa küçük güzellikler de belli olmayacaktır. Örneğin rimel sürseniz bile kirpikleriniz uzun değilse fotoğrafta gözükmeyecektir. Fotoğrafta iyi çıkmak için gözlerinizi ön plana çıkarmak çok önemlidir ve kirpik takmak ifadenizi ve fotoğrafı baştan aşağı değiştirir.

fotoğrafta iyi çıkmak


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.