Kış Ayları İçin Buz Çözücü Sprey


Buz Çözücü Sprey

Yılın soğuk zamanı geldi çattı! Kış aylarıyla beraber yolları ve arabaları buz tutmaya başladı. Ev yapımı buz çözücü sprey buz problemlerine son!

Kış aylarıyla beraber etraf buz tutmaya başladı bile.

Soğuk havalarda karşılaşılan sorunlardan biri de hem ev hem araba camlarının buz tutması. Kazımakla uğraşmayın ve bu hızlı spreyi kullanarak her buzu hızlıca çözün. Marketlerde satılan spreylere para harcamanıza gerek yok çünkü bu ev yapımı spreyin hem yapımı kolay hem de oldukça başarılı!

MALZEMELERİ

 • Sprey Şişesi
 • Su
 • Tuvalet İspirtosu (izopropil alkol / eczanelerde satılıyor)

Buz Çözücü Sprey

YAPILIŞI

 1. Seçtiğiniz sprey şişesinin (su şişesi de olur) üçte birini su ile doldurun.
 2. Şişenin geri kalanını tuvalet ispirtosu (diğer adıyla izopropil alkol) ile doldurun.
 3. Karışmaları için çalkalayın.
 4. Aracın tüm camlarının (özellikle ön) üzerine püskürtün. Üzerindeki buz sadece ince bir tabaka ise, eritmesi yalnızca bir kaç dakika sürecektir. Tabaka kalınsa, üzerine püskürttükten sonra beş dakika beklemek gerekir.
 5. Eğer bir parmaktan daha kalın buz parçası fark ettiyseniz biraz kazımadan spreyi sıkmak faydalı olmayabilir.
 6. Buz çözücü spreyi acil durumlar için arabanızda saklayabilirsiniz!

Buz Çözücü Sprey

BUZLANMIŞ CAMLAR İÇİN DİĞER ÇÖZÜMLER:

 • Ön cam için koruma kullanabilirsiniz.
 • Ilık su ile temizlemek buzların çözülmesini sağlar. Ancak suyun kaynar olmamasına dikkat edin. Çünkü buz tutmuş cam kaynar suyla temas edince çatlar.
 • Bir bezin üzerine kolonya döküp silebilirsiniz. Limon kolonyası idealdir.
 • Eski ve vazgeçilmez olan tuzlama yöntemini deneyebilirsiniz. Cam silme bezine iki avuç tuz koyarak camı silebilirsiniz. Bezi bastırmaktan ve fazla güç uygulamaktan kaçının. Cam çizmeyen bir yöntem olsa da ne kadar dikkatli olursanız o kadar iyi.

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.