Bu Yaz Vizesiz Gidilebilecek 5 Tatil Yeri


bu yaz vizesiz gidilebilecek 5 tatil yeri

Yurt dışı tatilinin en kolay yolu vizesiz olan yerleri tek tek seçmekten geçer. Bu seçimleri yaparken gezip görebileceğiniz yerlere en çok sahip olan ülkeleri tanımak önemlidir. Yazın yaklaşmasıyla beraber güzel anılar biriktirebileceğiniz yerleri sizin için belirledik.

Bavulunuzu hazırlayın ve arkadaşınızı kapın. Her şey sizi bekliyor.

Filipinler

Boracay adasında yumuşacık beyaz kumlara yayılabileceğiniz, Oslob’ta balinalarla yüzüp çikolata tepelerinde gezintiye çıkabilirsiniz. Filipinler size kumsalda sakince uzanma şansı da sunuyor macera da sunuyor.

Ülkenin en önemli doğal miraslarından biri, Puerta Princesa Doğal Parkı’nın bulunduğu alandır. Burada bulunan yeraltı nehri, ülkenin tanınmış doğal turizm noktalarından birini oluşturmaktadır.

20’den fazla aktif volkanı, dünya mirası 2.000 yıllık pirinç tarlaları, 100’den fazla etnik toplulukları ile sizi etkileyecek ve türlü kültürlerle dolduracak.

Üstelik yemekler çeşitli ve ucuz! Daha ne istenir ki?

bu yaz vizesiz gidilebilecek 5 tatil yeri

Tayland

Tayland uzakdoğunun sembollerinden biri haline gelmiştir. Kendine has baharat ve tatlarıyla başka yerde yemenizin imkansız olduğu bir mutfakla karşılaşacaksınız. Yaptıkları Thai masajı size tüm dertlerinizi unutturacak.

Doğal yaşamla her türlü rutinlerinde iç içe oldukları için yoğun şehir hayatından kurtulup rahat bir nefes alabileceksiniz.

bu yaz vizesiz gidilebilecek 5 tatil yeri

Endonezya

Endonezya on binlerce adaya sahip. Buna rağmen sadece altı bininde yerleşim bulunmuyor. Dünya üzerindeki en büyük takımadası olmasından dolayı bir sürü aktif volkana sahip. Tüm bu özellikler turistlerde merak uyandırmaya yetiyor.

Komodo, Tanjung Puting gibi meşhur ulusal parkları içinde barındırdığı hayvanlar ve yeşillikle büyülerken en meşhur yerlerden biri olan Bali adası derin mavi denizi hindu kültürüyle birleştirerek size meditasyon gibi bir tatil sunuyor.

bu yaz vizesiz gidilebilecek 5 tatil yeri

Kıbrıs

Her ne kadar Kıbrıs denildiğinde akla ilk ve tek kumarhaneler gelse de durum bundan çok daha ötedir. Her şeyden önce Kıbrıs’ın tarihi milattan öncelere dayandığı için çok geniş bir tarihe sahiptir. Girme Kalesine giderek Roma’dan kalma tarihe ulaşabilirsiniz.

Girne Yat Limanında romantik manzara karşısında güzel bir akşam yemeğinin tadına varın.

Adanın en büyük şehri olan Lefkoşa Kuzey Kıbrıs’ın ekonomik, siyasi ve kültürel merkezidir. Kuzey ve Güney Kıbrıs’ın geçiş noktasına sahip olmasından dolayı kalabalıktır. Ancak en büyük ibadethanesi olan Selimiye Cami ve katliamların bulunduğu Barbarlık Müzesi gibi turistik yerler de burada konumlanmıştır.

Manzaranın ve gece hayatının keyfine varın!

bu yaz vizesiz gidilebilecek 5 tatil yeri

Arnavutluk

Çok uygun uçak biletleriyle Arnavutluk size Balkanların köklü tarihini size sunuyor. Göreceğiniz birbirinden meşhur köprü, cami ve türbelerle mimarisi sizi büyüleyecek.

Misafiri kutsal kabul ederler ve ucuz tren biletleriyle harika manzaralara şahit olmanızı sağlarlar. Ulaşım sınırlıdır ama bu size etrafı daha çok inceleme şansı sunuyor. Vahşi doğayı ve Akdenizin has havasını seviyorsanız burası tam sizlik. Üstelik çok turist çekemediği için her şeyi uygun fiyatla halledebilirsiniz.

Her türlü avantajlısınız!

bu yaz vizesiz gidilebilecek 5 tatil yeri

 

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe