Günübirlik Tatil Yerlerine Kaçamak Yapın!


günübirlik tatil yerlerine kaçamak yapın!

İstanbul’un stresli ve hızlı hayatından yorulmuş olabilirsiniz. Bir de üstüne bayram vakti geldi mi canınız tatil çekmeye başlamıştır. Gerek iş sebepleri gerek başka sebeplerden dolayı İstanbul’dan uzun süre uzaklaşmak her zaman mümkün olmayabilir. Bu yüzden size günübirlik cennet gibi tatil yerlerini önereceğiz. İyi gezmeler!

Ağva

İstanbul çevresinde kısa bir tatil yapalım dendi mi ilk akla gelen yerlerden birisi olan Ağva’yı güzel denizi için tercih eden çoktur. Ağva ve çevresinde bir çok piknik alanı bulunur, nehir kenarında da otellerde ve restoranlarda kahvaltı yada akşam yemeği yiyip huzurlu vakitler geçirebilirsiniz. Üstelik sadece iki saatlik bir mesafede!

Ağva kasabasına gelmişken şehir merkezinde Yeşilçay nehri üzerinde olan meyhanelerde ve Göksu nehri üzerindeki otellerin restoranlarında oldukça kaliteli zaman geçirip doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

günübirlik tatil yerlerine kaçamak yapın!

Polonezköy

Polonezköy en yeşil alanlardan biridir ve bir çok eğlenceli aktiviteye ev sahipliği yapar. Bunlardan biri bisiklet turudur. Sırf bisiklete binmek için bile gidenler var çünkü burada Türkiye’nin dünya standartlarındaki ilk bisiklet parkuru orada yer almaktadır.Burası her yıl Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun düzenlediği yarışlarda kullanılır. Aynı zamanda bol ağaçlar ve çiçeklerle donatılmış bu yeşil köy yürüyüş için en ideal yerlerden biridir. Üstelik yürüyüş parkurları harika manzaralarla çevrilidir. Kafa dağıtmak için birebir!

Haziran ayı içerisinde Polonezköy’e yolunuz düşerse Kiraz Festivali’ne katılabilirsiniz. Bir gelenek olan bu festival adeta bir bayram gibi kutlanıyor. Piknik Polonezköy’ün vazgeçilmezlerindendir. Göz alabildiğine yeşil ormanları ve temiz havası ile sakin zaman geçirmek garantidir.

günübirlik tatil yerlerine kaçamak yapın!

Şile

Şile sahili, plajı ve denizi ile adını duyurmuş bir tatil mekanıdır. Her mevsim yoğun ilgi görür ve boş bırakılmaz. Şile’nin girişinde geniş piknik alanları vardır. İlerledikçe Kumbaba kampı ve karavan alanıyla karşılaşılır. Bu Kumbaba plajına varıldığının da bir işaretidir. Bu plaj özellikle deniz hayranları için harika bir noktadır. Kumunun bile iyileştirici özellikleri olduğu söylenmekte!

günübirlik tatil yerlerine kaçamak yapın!

Kilyos

Kilyos eşittir plaj demektir. Tatil beldesi olan Kilyos en büyük ve temiz sahillere sahiptir. Kilyos Burnu’ndan Gümüşdere Plajı’na kadar uzun bir şerit uzanmaktadır.

Kilyos kalesi, eski evler ve tepelerden gözüken manzaralar sizi büyüleyecek. Üstelik az da olsa tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un fethi anısına dikildiği söylenen büyük çınar ağacı bile başlı başına görülmeye değer.

günübirlik tatil yerlerine kaçamak yapın!

Riva

Riva özellikle günübirlikçilere ev sahipliği yapabilir çünkü lüks otelden kolay erişimi olan pansiyonlara kadar bir çok seçeneğe sahiptir. Riva açıklarında yerleşimin olmadığı Eşek ve Soğan Adası da bulunmaktadır. Riva Deresi’ne gidere tekne kiralayabilir ve günü tekne turuyla geçirebilirsiniz.

İstanbul’a yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunur. Karadeniz iklimi hakimdir. Geniş ormanlık alanlar deniz ile bütünleşerek sizi rahatlatır. Gözlerinizi alamazsınız. Su sporcularının ve kampçıların adresi olan bu şirin köy git gide turistlerin de yerlilerin de gözdesi oluyor.

günübirlik tatil yerlerine kaçamak yapın!


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.