Sağlıklı ve Kalıcı Bronzlaşma Yolları


bronzlaşma

Yazın gelmesiyle birlikte herkes kendini sahile atıp güneşlenmek istiyor. Her kadın bronz bir tene kavuşmak ister ancak bu istek uğruna birçok yanlış yapar. Doğru bildiğimiz doğal ve ev yapımı yöntemler aslında cildimize zarar veriyor.

Doğru miktarlarda doğru yolları kullanarak ideal tene ulaşabilirsiniz.

Güneşle Doğru İlişki Kurun

Güneş yeri geldi mi öldürücü olabilir. Onun zararlı olabilecek etkilerinden korunup sadece olumlu yönlerinden faydalanmayı öğrenmelisiniz. Öncelikle amacınız bronzlaşmak bile olsa yanınızda mutlaka gözlük şapka taşıyıp doğru saatte sahile çıkmalısınız. 11-3 arası güneşin en kızgın ve etkili olduğu saatler olduğu için dikkatli olmalısınız. Olabildiğince açık renk ve ince giyinmelisiniz. Vücudunuza dik olarak gelen güneş ışınlarından korunmalısınız. Örneğin sırt bu yerlerden biridir.

bronzlaşma

Bolca Meyve ve Sebze Tüketin

Canlı gözüken bir cilt için bol miktarda meyve, sebze ve bunların sularını tüketmek gerekir. Çünkü bu besinler pişirildiklerinde zarar görür ve faydalı olan yanlarını kaybeder. Bu besinlerin içerdiği yüksek miktarda sıvı da vücuda alınan suyu destekler.Sebze ve meyvelerin ağırlıklı olduğu bir beslenme düzeni sayesinde cildiniz korur, yeniler, ve sağlıklı bir ışıltı verir. Kabuklu çiğ yemişler ve tohumları tüketmek de son derece faydalıdır.

bronzlaşma

Hareket Halinde ve Sabırlı Olun

Vücutta her yerin eşit miktarda yanması açısından sürekli hareket halinde olmak çok önemlidir.

Sadece 5 günde bronz olayım düşüncesi bir yana bırakılıp her gün az miktarlarda yanılarak bronz olma yolunda ilerlenmeli. Özellikle yıllık tatile çıkanlarda çok sık görülen bu hata cilde aşırı derecede zarar verir ve bronzlaşmadan ziyade kızarma, soyulma gibi olaylara neden olur.

Vücudunuzu boş yere soyulma ve kızarma gibi uğraştırıcı ve can atıcı aşamalardan geçirmek yerine sabırlı olun ve bekleyin. Aksi takdirde kendinize zarar vermiş olacaksınız ve teninizin dönüşebileceği güzel tonu mahvedeceksiniz.

bronzlaşma

Cildinize Özen Gösterin

Yanlış bilgilerle dolup bunu bir doktora sormadan uyguladığımızda kötü sonuçlanabiliyor. Hızlı bronzlaşmak adına  kimi zamanlar; kakao yağı, havuç yağı, kola, zeytinyağı ürünler kullananlar gelecekte ciltlerinin erken yaşlanması, kalıcı lekelenmeler ve deri kanseri risklerini artırarak kötü bir fatura ile karşılaşabilirler. Oysa ki doğru bir araştırmayla gerçekten neyin neye iyi geldiğini teyit etmek ve ona göre davranmak her şeyi kolaylaştıracaktır.

Cildinizin ne kadar hassas ve güneşin ne kadar sinirli olduğunu unutmayın!

bronzlaşma

Koruyucu Kullanın

Cildinize ne kadar önemli davranmanız gerektiğini bazen unutuyorsunuz.  Güneş ışınlarından cildinizi korumanızı sağlayan şey güneş kremleri. Bu konu genellikle çabuk bronzlaşmak uğruna ihmal edilir. Ancak cildinize bir bebeğin cildi kadar hassasmış gibi davranmalısınız. 50 faktörden 10 faktöre kadar çok sayıda güneş kremi sizi zararlı güneş ışınlarından korur. Başlangıç için en yüksek faktörlü kremle başlayıp giderek düşürmek ise sağlıklı bir şekilde yanma açısından daha uygun olur.

bronzlaşma


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe