Hosteslerin Nasıl Hiç Hastalanmadığını Öğrenin


hosteslerin

Havalimanları ve uçaklar mikroplarla doludur. Dokunulan, oturulan ve yenilen her yer insanı düşündürebilir. Hosteslerin ise bu konuda pek fazla seçeneği yoktur ve sürekli olarak bir bakteri banyosuna maruz kalıyorlar. Yine de hastalanmadan görevleri başında kalabiliyorlar. 

Bir saatlik uçuştan sonra bile bağışıklığınızın düştüğünü ve hasta olmak üzere olduğunuzu hisseden biriyseniz, hosteslerin bunca uçuş ve çalışma saatlerine rağmen nasıl sağlıklı kaldığını merak ediyor olabilirsiniz. Merakınıza bir son veriyoruz. Hosteslerin hastalanmamak için neler yaptıklarını ve aynı stratejileri sizin nasıl benimseyebileceğinizi açıkladık.

DÜZENLİ SU TÜKETMEK

Uçarken düzenli olarak su tüketmek hastalığa bulaşmamak için en iyi yöntemlerden biridir. Susuz kalıyorsanız, vücudunuz zayıf düşüyor, bu da karşılaştığınız mikroplarla savaşmayı zorlaştırıyor. Hostesler her uçuştan önce bir litre su aldıklarını ve seyahat sırasında içtiklerini söylüyor.

hosteslerin

DÜZENLİ EL HİJYENİ SAĞLAMAK

Ellerinizi sadece ıslak mendil veya nemli havlu ile temizlemenizin yararları uzun süre etkisini gösterecektir. Mikropları uzak tutmaya yardımcı olur böylece hastalık olasılıklarını uzakta tutar. Islak mendillere ek olarak, argan yağı sürerek yüzün kurumamasını sağlayıp, taze tutanlar da var. 

BAĞIŞIKLIK GÜÇLENDİRİCİLER ALIN

Düzenli olarak kullandığınız ya da kullanmayı düşündüğünüz vitamin veya bağışıklık güçlendiriciler seyahatlerde çok işinize yarayabilir. Suyla karışacak bir aspirin ya da portakallı bir hap, doktorunuz ne önerdiyse, çantanızda bulundurun.

KENDİNİZE SAĞLIKLI KARIŞIMLAR HAZIRLAYIN

Zencefil ve limon gibi içerikleri olan çeşitli yeşil suları içmeyi öneririz. Yoldayken birden fazla besini kolayca almalarını sağladığı için hosteslerin kendi karışımlarını hazırladığı duyulmuştur. 

KAFEİNİ TÜKETMEMEYE ÇALIŞIN

hosteslerin

Sabahın erken saatlerinde ve bir uçuştan önce kafein en cazip şeylerden biri olsa da sandığınız gibi size yardımcı olmayacaktır. Kafein ve alkol vücudu sürekli susuz bırakırlar. Bunun yerine, seyahatiniz boyunca enerjinizi ve su alımınızı dengeleyecek bir meyve suyu  içmeye çalışın.

SEBZELER VE MEYVELER ÖNCELİĞİNİZ OLSUN

İşlenmiş atıştırmalık yiyeceklere koşmak yerine meyveler ve çiğ sebzeler gibi su bazlı yiyeceklere yönelin. Hem su ihtiyacınızı karşılar hem de şişkinliği önler. Vücuttaki antioksidanları, lifi ve diğer yararlı öğeleri arttırır. Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.