Farklı Şekillerdeki Kırlentler Nasıl Dekore Edilir?


kırlent

Kırlent ile dekorasyon yapmak evinize yenilik katmak, farklı desenler ve tonlar denemek için en kolay yollardan biridir. Standart kare yastık her zaman klasik olarak kalacak olsa da, bele destek sağlamak ya da koltuğa farklı bir hava katmak gibi sebeperle şekilleri tanımak evinize daha fazla görsel çekicilik katmanın mükemmel bir yoludur.

Aşağıda kırlent dekorasyonu için favori yolları keşfedebilirsiniz. 

KARE KIRLENT

Kırlent ve dekorasyon konusunda en popüler şekil kare olabilir. Öte yandan standart kare kimi zaman sıkıcı olabilir ve yenilik ister. Onları güvenilir bir değişiklik olarak düşünebilirsiniz. Her türlü alanda ve herhangi bir mobilyada işe yarayan çok yönlü stillere adapte olabilirler. 

Nasıl dekore edilir: Kare yastıklar tek başlarına mükemmel bir şekilde görevlerini yerine getirseler de, bir sandalyede tek başına otururken veya koltukta üst üste birikmişken, doğru şekile sahip eşleriyle daha iyi gözükürler. Bunları bir yastık formasyonu için taban olarak kullanmayı deneyin: İki kareyi şık tasarımlarla kaplayıp aşağıdaki gibi yerleştrin. 

kırlent

UZUN KIRLENT

Uzun ve yalın dikdörtgen şekli ile tanımlanan bel yastığı, görsel olarak kullanılması yerine sırt rahatlığı için tercih edilse de, dekorasoynun vazgeçilmezlerinden. Hem güzellik hem sağlıktır! Bel yastıkları, standarttan büyük boyuta (tipik olarak 20cm) kadar çok çeşitli uzunluklarda gelir.

Nasıl dekore edilir: Uzun kırlent tipik olarak bir merkez parçası olarak kullanılır – diğer yastıkların önünde tamamlayıcı bir nokta gibi. Çok dikkat çekici bir uzun kırlent seçtiğinizde başka bir detayla  uğraşmanıza gerek kalmaz.

kırlent

SİLİNDİR KIRLENT

Bu minder tipi uzun, silindir şeklindedir. Boyutlarına göre değişiklik gösterdikleri için bel yastığına da benziyorlar ve hem sırt desteği hem de dekoratif amaçlar için kullanılıyorlar.

Nasıl dekore edilir: Lomber meraklısı kuzeni genellikle yatağın üstünde bir merkez parçası olarak algılanır, ancak aynı zamanda bir sandalyenin üstüne yalnız yerleştirilmesi veya bir divanın ucuna ekstra yastık olarak eklenmesi de tercih edilir.

kırlent

OLAĞAN DIŞI ŞEKİLLER

Silindir ve kare yastıklar gibi alışılmış klasiklerden türlerden sonra, yıldızlar ve hayvanlar gibi daha ilginç tasarımlara kadar sıra dışı bir yastık odanızın ihtiyaç duyduğu eksikliğin teması haline gelebilir.

Nasıl dizayn edilir: Oturma odası kanepe, yatak, çocuk okuma köşesi! Her yer bu beklenmediklik için iyidir. En güzel kısmı da bu. Konu bu yastıklar olunca değişikliği hayal gücünüzle yapabilirsiniz.

kırlent


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.