Ayağın Altına Soğan Koyun, Mucizeye Tanık Olun


ayağın altına soğan

Havalar bir ısınıyor, bir soğuyor. Tam hastalık havası. Grip her tarafta kol geziyor. Size bir önerimiz var: Ayağın altına soğan koyun ve mucizeye tanık olun. 

Şu sıralar hepimiz “gribe ne iyi gelir” diye aramaya başladık. Hemen söyleyelim: Ayağın altına soğan koymak… Kulağa tuhaf geliyor, biliyoruz ancak  ayağın altına soğan koyup uyumak, yüzyıllardır süren bir tedavi yöntemi. Atalarımız grip ve soğuk algınlığında böyle kurtuluyormuş.

Bilimsel olarak araştırıldığında ise refleksoloji uzmanları, ayağının altında 7000’den fazla sinir ucunun olduğunu ve vücudunuzun farklı bölümlerine bağlandığını söylüyor.

Ayağın altına konan soğan vücudun her yerindeki ağrıları hafifletmeye yardımcı olur. Soğan hava temizleyici özelliği vardır ve cilde uygulandığında bakterileri öldürür, kanınızın arındırılmasına yardımcı olur.

ayağın altına soğan16. YÜZYILDAN BERİ KULLANILIYOR

Soğan aynı zamanda kükürt içerir ve bu da vücudun toksinleri atmasına, özellikle de karaciğere, yardımcı olurlar. Anti-inflamatuar, antibiyotik ve antiviral etkilere sahiptir.

Dolayısıyla bütün gece ayağın altına soğan koyup uyursanız, ayağın altındaki sinirler nedeniyle vücudunuzun farklı bölgeleri iyileşir.

Doğu tıbbında yaygın olan bu uygulama, son zamanlarda unutulmaya yüz tutsa da, 16. yüzyıldan beri süregeliyor.

 

NASIL UYGULANIR?

Yapmanız gereken tek şey, kırmızı veya beyaz soğanları kesip, ayaklarınızın altına koyup, gece düşmesin diye üzerine çorap giymek… Sonra uyuyun, sabah tazelenmiş olarak uyanacaksınız.

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.