Evde Yapabileceğiniz Güzellik Maskeleri


güzellik maskeleri

Sürekli güzellik mağazalarında paralarımızı harcıyoruz, güzellik maskeleri alıyoruz, deniyoruz. Peki bunları evde yapamaz mıyız? Neden olmasın? İşte evde yapabileceğiniz güzellik maskeleri

Artık paranızdan da zamanınızdan da tasarruf edebilirsiniz çünkü size çok kolay evde yapılabilecek maskelerle geldik. Umarız pratikliği  işinize yarar.

Bu besinleri suratınızda denemeden önce alerjiniz olmadığına da emin olmalısınız. Bunu anlamak için de maskeyi kolunuzun içine sürüp biraz bekleyin

Faladdin Telefonlarımızı mı Dinliyor?

Çelik Tava Nasıl Yapışmaz Tava Haline Gelir?

Market Poşeti ile Duşakabin Temizliği: Kireçten Eser Yok

1-Muz Maskesi

Muzu tamamen doğal ev yapımı maskenizde yumuşatıcı ve nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Orta boy bir muzu ezin. Yüzüne ve boynunuza nazikçe sürün. 10 ila 20 dakika arası suratınızda tutun daha sonra soğuk suyla temizleyin. Bir başka yöntemde ; yarım kap yoğurt, iki yemek kaşığı bal ve bir orta boy muzdan oluşuyor. Bunu da sivilcelerinize uygulayabilirsiniz.

güzellik maskeleri

2-Sirke Maskesi

Sirkenin cilt toniği olarak kullanılması çok eski zamanlardan beri kullanılan bir yöntemdir. Yüzünüzü yıkadıktan sonra, bir yemek kaşığı elma sirkesini bir bardak suyla karıştırın. Bu karışımı suratınızı kir ve makyajdan arındırmak için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda iki yemek kaşığı elma sirkesiyle iki yemek kaşığı suyu birleştirip, sürüp, suratınızda kurumasını da bekleyebilirsiniz.  Her türlü faydasını göreceksiniz.

güzellik maskeleri

3-Süt Maskesi

İki yemek kaşığı süt tozunu suyla, kalın bir macun haline gelene kadar karıştırın. Maske olarak uygulamaya başlayın ve kuruyana kadar tutun. Daha sonra sıcak suyla suratınızı yıkayın. Kendinizi yenilenmiş ve tazelenmiş hissedeceksiniz.

güzellik maskeleri

4-Yulaf Maskesi

İki yemek yakışı yulafı yarım bardak ılık su ile karıştırın. Bir kaç dakika beklettikten sonra iki yemek kaşığı yoğurt, iki yemek kaşığı bal ve bir adet yumurtayı kırıp yalnızca beyazını ekleyin. Hazırladığınız maskeyi ince bir katman olarak sürün ve 15 dakika tutun. Sıcak suyla çıkarmayı unutmayın.

güzellik maskeleri

5-Mayonez Maskesi

Bu sefer mayoneze bir şey eklemeye gerek yok. Buzdolabınıza krem almaya gittiğinizi varsayın ve mayonezi çıkartıp ince katman halinde suratınıza sürün. 20 dakika tuttuktan sonra soğuk suyla yıkayın. Hem temiz hem yumuşak hissini yakalayacaksınız.

güzellik maskeleri

6- Yumurta Maskesi

Eğer cildiniz kuruysa yumurtanın sarısını çırpın. Yağlı cilt içinse beyazını çırpın.  Ve dilerseniz içine bal ya da limon katabilirsiniz. Normal ciltler için ise yumurtanın her parçası kullanılabilir. Hazırladığınız yumurtayı suratınıza sürün ve 30 dakika sonra yıkayın.

güzellik maskeleri


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.