Bazı bitkiler kötü havayı temizler, bazıları ortamı renklendirir. Bazıları da evin bereketini artırır. İşte eve şans, bereket para getiren bitki!

Evinizin içinde küçük bir objenin yerini bile değiştirseniz evin havası, enerjisi değişir. Bunu hepimiz onlarca kere denemişizdir. Koltuğun örtüsünü değiştirmek, sehpanın yerini değiştirmek, vazoyu farklı bir yere koymak evin ortamını iyileştirir.

Aynı şekilde yeşil bitkiler de eve ferahlık katar. Yıllar içinde yapılan gözlemlere göre kimisi kıskançlığı azaltır, kimisi uykusuzluğu yener. Anadolu’da yıllardır kapı girişlerine asılan ökse otunun nazara iyi geldiğine inanılır.

Faladdin Telefonlarımızı mı Dinliyor?

Çelik Tava Nasıl Yapışmaz Tava Haline Gelir?

Market Poşeti ile Duşakabin Temizliği: Kireçten Eser Yok

 EVE ŞANS, BEREKET, PARA GETİREN BİTKİ

Peki eve şans, bereket, para getiren bitki var mıdır? Var elbette, adı Crassula… Bitki para ağacı, bereket ağacı ya da mücevher bitkisi olarak da anılır.

Crassula bitkisinin olduğu evlerin bereketi hiç eksik olmaz. Bitkinin toprağına bozuk para koymak ise ev halkına para getirir.

eve şans, bereket, para getiren bitkiNEREYE KOYMALI?

Evdeki kötü enerjiyi emip, eve bereket ve para getiren bu bitki evin giriş kısmına konulmalı ve mutlaka kuzeye bakacak şekilde konuşlandırılmalı.

NASIL BAKILIR?

Crassula ya da para ağacı  çabuk büyüyen bir bitkidir. Çok hızlı büyüyen bitkiyi büyük bir saksıya dikmekte fayda var. Güneş ışığını seven bitki az suyla yetinir. Fazla su vermek bitkiyi çürütür. Toprağın kuruduğunu fark ettikçe sulanmalı… Dalları yaşlandıkça kalınlaşır. Her yeni açan yaprağın zenginliğinizi artıracağınıza inanılır.