Delirmek Üzereyken Rahatlamanın 6 Yolu


rahatlamanın 6 yolu

Bazı dönemlerimiz diğerleriyle kıyasla çok daha stresli ve yoğun olabilir. Belki işinizdeki programlar üst üste gelmiştir veya evde yapmanız gerekenler bitmiyordur. Örnekler çok olabilir çünkü özellikle bu dönemde insanlar her zaman meşgul. Ancak tüm bu kaosun içinde kendinize biraz olsun zaman ayırıp rahatlamanın yollarını keşfederseniz rahat bir nefes alabilirsiniz.

Rutininizi Zarif Hale Getirin

Her sıkıcı bulduğumuz işi yapacak bir asistanımız maalesef yok. Dişimizi sıkıp her sevmediğimiz detayla kendimiz ilgilenmek zorundayız. Hoşumuza gitmeseler bile en azından daha az sıkıcı hale getirebiliriz. Sabah uyandığınızda hoşunuza giden şarkılar açın ya da sizi rahatlatan kokuya sahip bir mum alın ve ev işlerinizi hallederken o size eşlik etsin. Güzel bir çarşaf takımı alın ve bitik gözüken yatağınız size daha hoş gözüksün.

rahatlamanın 6 yolu

Olumlu ve Minnettar Olun

Her gün bizi strese sokan şeylere odaklanmak yerine minnettar olduğumuz ve şükrettiğimiz şeyleri düşünmek daha iyi bir seçimdir. Yolumuza çıkan küçük tümsekleri başka küçük güzel detaylarla değiştirmeliyiz. Örneğin her günün sonunda bizi bekleyen rahat bir yatak olacak. Ya da eve bir saat geç gideceksiniz ancak o zamanı yetiştirmeniz gereken başka şeylere harcayarak kullanabilirsiniz.

rahatlamanın 6 yolu

 Banyonuzu Spaya Dönüştürün

Sadece kısa bir duş alıp hızlıca çıkmaya çalışmak yerine bunu adeta bir spaya dönüştürün. O hep istediğiniz saç kremini alın, yüzünüze maske yapın ve belki bir kaç mum yakın. En rahat havlunuza sarılın ve kendiniz için ekstra zaman ayırmış olun.

rahatlamanın 6 yolu

Akşamınızı Sadece Yatarak Geçirmeyin

Evet, eve aşırı yorgun geldiğimizde sadece televizyonun önüne geçip o şekilde uyuya kalmak ve daha fazla kafamızı kurcalamak istemiyoruz. Ancak bunun yerine bir çay yapıp sevdiğiniz bir kitabı tekrar elinize almak kafanızı çok daha rahatlatacak ve moralinizi yükseltecektir.

rahatlamanın 6 yolu

Sağlığınızı Ön Plana Koyun ve Az Uyumayın

Bir güne çok fazla şey sığdırmaya çalışıyorsak ve haftamız yoğunsa iyi bir gece uykusu almak veya biraz egzersiz yapmak neredeyse imkansızdır. Ne kadar yürüyüş yapacak zaman bulabilirseniz kullanmaya çalışın ve elinizden geldiğinde 8 saatlik uykuyu hedefleyin. Aksi takdirde diğer gün sadece daha da yorgun hissedeceksiniz.

rahatlamanın 6 yolu

Küçük Detaylara Önem Verin

Mutlu olmak için illa büyük değişikliklere ihtiyacımız yoktur. Meşgul olduğunuz gün çok sevdiğiniz bir kıyafeti giymek veya öğlen en sevdiğiniz yemekle karnınızı doyurmak bile keyfinizi sandığınızdan çok daha fazla düzeltecektir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.