Kurumuş ve Yağlı Rende Nasıl Temizlenir?


rende nasıl temizlenir

Size de rende temizlemek zor geliyor mu? Özellik de kurumuşsa! Kolay bir yöntemi var, korkmayın! Kurumuş rende nasıl temizlenir? İşte tarifi…

Rendeler mutfakta en çok kullandığımız aletler ama temizlemesi bazen gerçekten zor olabiliyor. Özellikle peynir gibi yağlı ve yapışkan yiyecekleri rendelediğinizde… O anda bile yıkasak çıkmıyor! Yumuşak yağlı peynirler rende deliklerinin içine sıkışıp kalıyor. Mutfak süngeriyle temizlemeye kalkınca da süngeri yırtıyor ya da elinize zarar veriyorsunuz.

RENDEYİ LİMON + TUZ İLE OVALAYIN

Hele de rendeyi biraz bekletirseniz ve üzerindekiler kurursa vay halinize!… Önce ıslatacaksınız, sonra kazıyacaksınız, en son da süngerle temizleyeceksiniz. Ancak tüm bunları yapmak yerine rendeyi temizlemenin daha kolay bir yolu var: Limonla ovmak!

rende nasıl temizlenir

Limon yağları çıkarmak için birebirdir. Limonun asiti yağı keser ve deliklerdeki pis kalıntıları bile kolayca çıkarır.

Limonu ikiye bölün ve rendenin kirli tarafına sürtün. Bir süre bekleyip durulayın. Gerekirse rendeyi bir kez daha limonla ovalayın.

Eğer kirler kurumuşsa, bu kez limonu tuza batırıp rendeyi öyle ovalayın. Kurumuş yemek artıkları kolayca çıkacaktır.

rende nasıl temizlenir


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.