Bebek Arabası Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?


bebek

Her anne babanın seçerken en çok özendiği ve dikkat ettiği ürün muhtemelen bebek arabasıdır. Bebek arabası modelleri arasında kaybolup heyecanınızı yitirmemeniz için belli başlı özelliklere dikkat etmeniz ve alacağınız arabanın renk ve aksesuarları gibi özellikleri ikinci planda tutmanız, daha kısa zamanda doğru seçimi yapmanızı sağlayacaktır.

Bebek arabası seçiminde 3 temel unsur, sizin zevkinize değil ihtiyacınıza hitap eden 3 gerekli özelliktir. Bunlar; bebeğin güvenliği, bebeğin konforu ve sizin açınızdan da bebek arabasının hafifi ve taşınabilir olmasıdır.

Güvenlik açısından bilinen markalar arasında bir tercih yapmanız tavsiye edilirken, bebeğin konforu için ise boyutu,

bebek

kullanılan kumaşın yumuşaklığı ve tekerleklerin süspansiyonlu olduğu kontrol edilmelidir. Bir kafede ya da

restoranda otururken daha rahat hareket edebilmeniz için yükseltilebilir olması da önemlidir. Yağmurlu havalarda

ya da güneşin yakıcı olduğu saatlerde bebeğinizin ıslanmaması ve güneş ışınlarına maruz kalmaması için üzerinde brandası olması gerektiğini de unutmamalısınız. Bebeğinizin ayaklarını koyacağı bir aparatın bulunması yine onun konforu için önemlidir.

Açık havada bebeğinizi gezdirirken yanınızda bulunmasını istediğiniz çanta vb. için altında sepeti olan bir model, sizin işinizi kolaylaştıracaktır. Arabaya bindiğinizde de rahat hareket edebilmeniz için seçtiğiniz modelin hafif ve katlanabilir olması idealdir.

BİRBİRİNDEN FARKLI MODELLER

Standart modellerde güvenlik ve konfor kriterlerine uygun olan her marka sizin için yeterlidir. Renk ve desen gibi detaylar, seçiminizi etkileyecek ikincil unsurlardır.

Yeni doğan bebekler için alınacak olan bebek arabalarının, ana gövdeden ayrılan otomobil koltuklu puseti olması gerektiğini unutmayın. Bu modellerde önemli olan pusetin ve arabanın boyutudur. Bu modellerin bir adım ötesi,

bebek

Seyahat Tipi bebek arabalarıdır ki yaşam tarzınız gereği bebeğinizle birlikte sıkça seyahat etmeyi planlıyorsanız, otomobil koltuğu ve bebek arabası kombinasyonu şeklinde üretilen bu model sizin için kaçınılmaz olacaktır.

Baston bebek arabaları ise tek parça ve büyük boy çocuklar için tercih edilen ergonomik modellerdir. Her türlü zeminde rahatça yürüyüş yapmak isteyen annelere ise 3 tekerlekli olanları önerilmektedir.

İKİZLER, ÜÇÜZLER…

Özelliklerini paylaştığımız modeller, tek bir bebeği olan anneler için gözükse de aynı güvenlik ve konfor standartlarına sahip olmak şartıyla; çoklu bebek arabası denilen ikizlere, üçüzlere ya da dördüzlere uygun modeller de üretilmektedir. Bu modellerde koltuklar yan yana ya da arka arkaya dizilebilmektedir.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.