Anne Sütünü Artıran Besinler Nelerdir?


anne sütünü artıran besinler

Anne sütünü artıran besinler nelerdir? Bu sorunun cevabını arayan anneler olduğunu biliyoruz ama merak etmeyin, sütünüzü artıracak besinler burada…

Uzmanlar anne sütünü bebekler için mucizevi bir besin olduğunu söylüyor ve ilk 6 ay sadece anne sütü verin diyor. 2 yıla kadar da ek gıdalarla emzirmeyi sürdürmeyi öneriyor. Ancak 4. ay civarında anne sütü azalmaya başlıyor. Anneler de süt artırma derdine düşüyor.

anne sütünü artıran besinler
Anne sütünü artıran besinlerden biri de rezenedir.

ANNE SÜTÜNÜ ARTIRAN BESİNLER

Anne sütünü artıran en önemli besin, sudur. Günde en az 2,5 – 3 litre su içmelisiniz, çünkü sütün önemli bir kısmı sudan oluşur.

Anason, rezene ve frenk kimyonu anne sütünü artırır. Bu üçlünün içindeki östrojene bağlı olarak süt salgısını artıdığı, adeti söktüğü ve doğumu kolaylaştırdığı bildirilmektedir.

Tahin helvası, incir, beyaz dut ve dut kurusu ve dereotu da anne sütünü artıran yiyeceklerdendir.

Ebeveynler Buraya! Çocukların Karakteri Üzerinde Etkili Ebeveyn Davranışları

Anne sütünü artırmak için kürler

Anne sütünü artırmak için şu kürleri uygulayabilirsiniz.

  1. Kür: Her gün iki porsiyon taze beyaz üzüm yenilecek
  2. Kür: Her yemek öncesinde 4-5 dal dereotu yenilecek
  3. Kür: Haşlanmış kuru incir suyu içilecek. Sekiz- dokuz adet kuru inciri yarım litre su ile haşlayın. Elde edilen incir suyunu ikiye bölerek sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez için.

Her bir kürü sadece 1 hafta uygulayıp diğer küre geçmelisiniz.

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.