Burcunuz Para Harcama Alışkanlıklarınıza Ne Diyor!


burcun

Astroloji, burcun kendine has özelliklerini ortaya çıkarır. Bu özelliklerden yola çıkarak ve astrolojiyi kullanarak hayatınızı yorumlayabilirsiniz.

Astroloji, her burcun kendine has harcama alışkanlıkları olduğunu öne sürer. Peki ya sizin burcunuz para konusunda ne diyor?

KOÇ : DÜRTÜLERİNE HAKİM OLAMAZ

Koç burcu hakkıyla kazandığı parayı harcamaktan hiç çekinmez. İyi kazanır ancak çok da hızlı tüketir. Bu yüzden finansal planlar yapmaya alışmaları gerek. Lider karekterlere sahip oldukları için planlamalara hızlıca alışacaklardır. Burcun en meşhur özelliği budur.

BOĞA : STATÜS PEŞİNDEDİR

Boğa burçları lükse oldukça düşkünler. Bu yüzden paralarını kaliteli olan ürünlere harcamaktan hiç çekinmezler. Rahatlarına düşkün oldukları için konfor da alışveriş alışkanlıklarında büyük bir rol oynar.

İKİZLER : KREDİ KARTSIZ YAPAMAZ

İkizler için alışverişin vazgeçilmezdi kredi kartıdır. Bu burç, aniden ruh hallerinin değişmesiyle ünlüdür. Haliyle bu durum maddi hayatlarına da yansır. Bir ürünü gördükleri an çılgınca isteyebilirler. Kredi kartı ikizlerin bu yoğun isteği kolayca gerçekleştirdiği için İkizleri güvende hissettirir.

YENGEÇ : GÜVENİLİR KARARLAR ALIR

Risk yengeç burcunun ilgisini asla çekmez. Bu yüzden sevdiğinden emin olmadığı hiçbir şeye para harcamaz. Üstelik parayı çoğunlukla yatırım fırsatı olarak görür ve gelecekte karşılaşabilecekleri zor bir durum olma ihtimaline karşı tasarruf yapmayı harcamaya tercih eder.

ASLAN : BÜYÜK ALIR ÇOK ALIR

Gösteriş ve ilgiden hoşlanan Aslan burcu egosunu okşayan şeylere hayır diyemez. Onlar için ne kadar etkileyici o kadar iyi. Pahalı tatillerden renkli kıyafetlere kadar her şeye para harcayabilirler. Ancak aileye bağlılıklarından dolayı ev içinde maddi sorumluluk almasını da bilirler

BAŞAK : KİMSENİN YAPAMADIĞINI HEDEFLER

Sürekli iç sesiyle belada olan Başak burcunun en büyük problemi harcayamamasıdır. Yengece bu yönden benzerler ancak daha da dikkatlidirler ve hak etmediklerini düşünebilirler. Dışarı çıkmak ve keyfe göre para harcamak yerine evde oturmayı tercih ederler.

burcun

TERAZİ : FİNANSAL TAVSİYEYE İHTİYAÇ DUYAR

Terazi burcunun simgesine zıt olarak dengeli karar vermesi zor olabilir. Farkındalıkları yüksek olduğu için sıklıkla dengesizliklerine çözüm ararlar. Bu para konusu için de böyledir.

AKREP : PARAYI GÜÇ OLARAK GÖRÜR

Kendini korumak ve dışarıya güçlü gözükmeyi kafaya takmış olan Akrep burcu için para da bu görevi görür. Her türlü ihtiyaca özel bir hesapları bile olabilir. Yeter ki taviz vermeleri gerekmesin.

YAY : MADDİ KONULARDA ŞANSLIDIR

Yay burcu parasını ders alıp gelişecekleri tecrübelere harcamayı sever. Dolayısıyla tüketip bitirecekleri ürünler yerine anılar satın almayı tercih ederler. Örneğin çok görmek istedikleri bir şehire uçak bileti ya da dünyaca ünlü bir tiyatro oyununa koltuk …

OĞLAK : TASARRUFU ÇOK İYİ YAPAR

Oğlak burcu hedeflerini ve hayallerini asla unutmaz. Hırslı olmalarından dolayı amaca ulaşana kadar durmak bilmezler. Maddi durumda da bu söz konusudur. Kısa süreli alımları değil uzun vadede kazanabileceklerine odaklanırlar.

KOVA : ETRAFINDAKİLERE ODAKLIDIR

Kova burcu insanlarla paylaşıma çok açıktır ve karşı tarafın gerçekten ihtiyacı varsa son kuruşlarını bile verebilirler. İyi yaşamak için yeterince para kazanırlar ancak tek motivasyonları maddiyat değildir.

BALIK : AKLI HAVADADIR

Balık burcu paralarını nadiren harcama ihtiyacı duyarlar ve bu kararı alırken de finansal bir planlamaya sadık değillerdir. Sanatlarına ve duygularına düşkün oldukları için hayatın maddesel yönlerine çok da takılmazlar. Bu sebeple para durumları bir noktaya kadar şansa bağlıdır.

burcun

 

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.