Mutlu Olmak İçin Aylık Kaç Lira Gerekiyor? Bilim İnsanları Araştırdı?


mutlu olmak İçin

Parayla saadet oluyor mu? Bilim insanları araştırdı. Araştırma 164 ülkeden 1.7 milyon kişi üzerinde yapıldı.Bakın mutlu olmak için aylık kaç lira gerekiyor!

Bilim insanları paranın mutluluk getirdiğini ispatladı. Sonuç olarak mutlu ve huzurlu bir yaşam için yıllık 95 bin, aylık yaklaşık 8 bin dolar gelire sahip olmak gerekiyor.

MUTLU OLMAK İÇİN AYLIK 8 BİN DOLAR LAZIM

“Parayla saadet olur mu” sorusunun yanıtını bilim insanları araştırdı ve sonuç ‘evet, olur’ çıktı. Klişeleşmiş filmlerin ana temasını oluşturan, zengin kız fakir oğlan aşkları tarih oluyor. Önemli olan ‘gönüller bir olsun’ sözü de tozlu raflarda yerini alıyor. Yapılan bir araştırmada, insanların mutlu bir yaşam sürdürebilmeleri için aylık gelirinin belirli bir rakamın altına düşmemesi gerekiyor.

ARAŞTIRMAYA 1.7 MİLYON İNSAN KATILDI

Birleşik Krallık’ta bulunan Purdue Üniversitesi psikoloji bölümü öğretim görevlileri, Gallup araştırma şirketinin verilerini inceleyip bir kişinin mutlu olabilmesi için gerekli yıllık ücreti açıkladı. Yaklaşık 1.7 milyon katılımcıyla yapılan araştırmaya göre, insanın kendini mutlu ve huzurlu hissedebilmesi için yıllık 95 bin dolar (yaklaşık 370 bin lira) kazanca sahip olması gerekiyor.

AVUSTRALYA BU SEVİYEYE EN YAKIN ÜLKE

164 ülkeden katılımcılarla yapılan araştırma Nature Human Behaviour’da yayımlandı. Çalışmayı dünya üzerinde karşılayan bir ülke olmamasına rağmen Avustralya yıllık 81 bin dolar gelirle bu seviyeye en yakın ülke oldu.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.