Kasım Geldi Akrep Burcunun Dönemi Başladı!


burcu

Bu yazıyı okumanız için mutlaka Akrep burcundan olmanız gerekmiyor. Burcu Balık, Oğlak ve Yengeç olanlar da yazılanlardan mutlu olacaklar. Akrep burcu insanların doğum tarihi 23 Ekim – 21 Kasım aralığıdır ve bu sürece akrebin ayı denir.

Kendi bildiğini okuyan, uzlaşmaya yanaşmayan Akrep burcu, su grubundan ve Boğa karşıtı bir burç. Akrep burcu insanı hayatı tutkuyla yaşamayı seviyor, hiçbir işini de yarım bırakmıyor. Söylenenlere inanıncaya kadar şüpheci, inandıktan sonra tam bir savunucu olan Akrep, ukalalara haddini bildirmekte birebir.

Sabırlı, çalışkan, ölümden korkmayan, cinselliğe önem veren Akrepler, burçlarının özelliklerini fiziki yapılarına nasıl yansıtıyorlar derseniz; işte birkaç ipucu:

Yuvarlak yüzlerinde çekici gözler. Koyu renk dalgalı saçlar. Özellikle kıskançlığın ağır bastığı derin duygularını gizleyen karizmatik bir dış görünüm. Hastalıklara yakalanma konusunda zayıf ancak hastalıklara karşı sabırlı ve acıya dayanıklı. İradesine güvenen, canlı kırmızı ve siyahtan hoşlanan, kırmızı karanfil ve kırmızı güle dayanamayan Akrep burcunun yönetici gezegenleri Mars ve Pluton.

burcu

AKREP VE ŞANS

Akrep burcu insanının şanslı günü Salı, şanslı sayısı 9. Uğurlu taşları ise; vücut ısısına göre renk değiştirebilme özelliği olan tek taş yani Opal ve “Hayal Kuran” ya da “Merhamet Taşı” olarak da bilinen Lal. Bu taşın Akrep burcu ile uyumu, merhamet özelliğinden çok kırmızı renginden geliyor.

AKREP KADINI

Güçlü karakterli, zevkli, eşini üstün kişiliklilerden seçen Akrep kadını, kendisiyle ilgili yorum yapma gereği bile duymayacak kadar öz güvenlidir. Çekici bakışlarıyla karşısındakini etkilemek onun için çok kolaydır.

AKREP ERKEĞİ

Duyguları derin ancak olaylara keskin bir mantıkla yaklaşan Akrep erkeği, güçlü bir hafızaya sahiptir. Kolay aşık olmaz ancak ilişkiyi bütün benliğiyle yaşar.

burcu

DİĞER BURÇLARLA UYUMU

Akrep ve Yay: Bir gecelik ilişkinin bir ömürlük aşka dönüşmesi çok zordur.

Akrep ve Oğlak: Benzer duygular ve tutku, elbette sağlam ve uzun süreli bir ilişki demektir.

Akrep ve Kova: Bildiğinden şaşmayan Akrep ve özgürlüğüne düşkün Kova, bütün cinsel çekiciliğe rağmen birbirini itecektir.

Akrep ve Balık: Uyumlu bir ilişki yaşar, huzurlu bir hayatı paylaşabilirler.

Akrep ve Koç: Balığın aksine; zor bir ilişki ve uzadıkça daha da zorlaşan bir birliktelik anlamına gelir.

Akrep ve Boğa: Karşıt burcu Boğa ile tek şansı cinsellik olabilir ancak evlilik şüphelidir.

Akrep ve İkizler: İkizlerden kaynaklanan iniş çıkışlara karşı zaman zaman duygularını saklayan, zaman zamansa taviz vermeyen Akrep için zor bir evlilik demektir.

Akrep ve Yengeç: Birbiriyle uyumlu, birbirini sakınan bu çift için evlilik kaçınılmaz gibidir.

Akrep ve Aslan: Heyecan verici bir birliktelikleri olabilir ancak ilişkinin süresi de heyecanları kadar kısa olur.

burcu


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.