Diyete Yardımcı Olacak Sonbahar Yiyecekleri


sonbahar

Sonbahar tuzlu ve tatlı bir çok lezzeti beraberinde getiriyor. Süper yiyecekler olarak adlandırılan besinler sayesinde diyetinizi reklendirebilirsiniz. Bu sonbahar, sağlığınıza iyi gelmekle beraber diyetinize de yardımcı olan bu yemekleri mutfakta depolayın!

Meyve ve sebzeler, koroner kalp hastalığı, felç ve bazı kanser risklerini azaltmada yardımcı oldukları için sağlığın en büyük koruyucularındandır. Aynı zamanda kalorilerinin düşüklüğü obezitenin önlenmesine yardımcı olur. Buna ek olarak, bu besinler oldukça lezzetli ve tatmin edici olduğu için daha az yemeye teşvik edi daha az kalori tüketmenizi sağlıyor. Kilo kaybı için bu sonbahar listesini inceleyin.

ELMA

Elma, sonbahar meyvesi olarak meşhur ünvanını hak ediyor. Bol miktarda lif içerir, sizi tok tutan ve sağlıklı sindirime yardımcı olan besindir. Ayrıca antioksidanlara ve kanser hücrelerine karşı savaşan quercetin adlı bir bileşiğe sahiptir.

sonbahar

TATLI PATATES

Çok iyi bir A vitamini ve demir kaynağı olan tatlı patates, kronik hastalığa yol açabilecek iltihaplarla savaşır. Lif alımınızı en üst düzeye çıkarmak için kabuğuyla beraber yemenizi öneririz. Kızarttıktan sonra salatanızın içine katarak yiyebilirsiniz. 

sonbahar

PANCAR

Pancarın tümü, kökünden yeşil yapraklarına kadar, çok sağlıklıdır. Pancarlarda doğal olarak bulunan nitratlar tansiyonu düşürebilir ve bir egzersizden sonra en iyi gelecek şeydir. Ertesi gün sporunuza devam etmeniz gereken enerjiyi ideal şekilde verir. Bir kilometreyi koştuktan sonra sonra sporcuların pancar suyunu yudumladığını görebilirsiniz.

sonbahar

NAR

Bu sulu meyve, hücreleri mikroplardan korur, ayrıca folik asit ve C vitamini de sunar. Çalışmalar, nar tohumlarının kan basıncını kontrol etmeye yardımcı olduğunu ve egzersiz sonrası kas iyileşmesini daha iyi sağlayabileceğini göstermektedir.

sonbahar
KARNIBAHAR

Çok fazla lif ve az kalori ile dolu olduğu için, kilo vermek istediğinizde bunu karnıbaharla yapmalısınız. Bir fincan karnıbaharda günlük olarak ihtiyacınız olan C vitamininizin yüzde 100’ünün yanı sıra A ve B6 vitaminlerinin ve potasyumun da bulunduğunu söylüyor.

sonbahar

BRÜKSEL LAHANASI

Brüksel lahanası, lahana ailesinin gururudur. Kanserle savaşmaya yardımcı olan antioksidanlar bakımından zenginler ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olan C vitaminini ve lif depolayan, kemik sağlığını geliştiren, kan pıhtılaşmasını arttırmaya yardımcı olan K vitaminini sağlar. Kavurarak oldukça tatmin edici bir öğün yiyebilirsiniz. 

sonbahar 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.