Abur Cuburların Yerini Doldurabilen Sağlıklı Besinler


sağlıklı

Diyetisyenler ve gıda uzmanları, sağlıklı değişimleri sağlamak için yağ, şeker ve kalorilerin yerini doldurabilecek besinlerin sırlarını ortaya koyuyor.

HAZIR KIRMIZI ET

sağlıklı

Yerine ne koyabilirsiniz? : Kırmızı et yerine fasulye, yulaf ve sebzeleri koyabilirsiniz.

Neden işe yarayacaktır? : Hamburger ekmeği başına kullanacağınız kıyma miktarını azaltıp geri kalanını kırmızı fasulye, mantar, soğan, yulaf ezmesi ve domates salçası karışımıyla değiştirin; aynı etli dokuyu sağlayacağı gibi sağlıklı, besleyici maddelerle bunu değişimi yapacaktır.

ŞEKER

Yerine ne koyabilirsiniz? : Tarçın.

Neden işe yarayacaktır? : Baharat ilave tatlılığı arttırır (vanilya da dahil), bu nedenle tatlılar kullandıkları şekerin sadece yarısına ihtiyaç duymaktadır. Az yağlı diye adlandırılan bir çok kek veya kurabiyede bu yönteme denk gelmiş olabilirsiniz. Bir çay kaşığı tarçın ile değişikliklere başlayın. Sonucunda daha ​​az tatlı olacağı kesin ancak tat alma duyularınızı tarçın ve kullanmayı düşünebileceğiniz diğer baharatlarla kandırabilirsiniz. 

DONDURMA

Yerine ne koyabilirsiniz? : Dondurulmuş muz.

Neden işe yarayacaktır? : Sadece iki ürüne ihtiyacınız var- dondurulmuş muz ve kakao tozu. İyi bir mutfak robotunda yapıldığında, en az çikolatalı dondurma kadar yoğun ve zengin oluyor. İki adet muzu soyun ve dondurun, daha sonra dilimler halinde kesin. 2-3 çorba kaşığı şekersiz kakao tozu ile birlikte mutfak robotunda bir miktar karıştırın. İşte sağlıklı ”dondurmanız” hazır. Farklı meyveler kullanmak isterseniz çok şekerli olmamalarına dikkat edin ve kakaoyu vanilya ile değiştirin.

ASİTLİ İÇECEK

sağlıklıYerine ne koyabilirsiniz? : Çay

Neden işe yarayacaktır? : Çay, çok çeşitli seçenekleri, kafein seviyeleri ve tadını çıkarmanın yollarını içeren, son derece geniş bir içecek kategorisidir. Basitçe söylemek gerekirse, herkes için bir çay var! Her mevsim veya günün herhangi bir saati için size mükemmel olan çay, tadı güzel olduğu halde şekerli olmayan ürünlere örnektir. Asitli içecek içmeye de çok alıştıysanız, bu sağlıksız alışkanlığın yerine başka bir içecek koymak bırakmanızı kolaylaştıracak. Çünkü yine de bir şey içip alışkanlığınızın bir kısmını tatmin ediyor olacaksınız.Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe