Parçalanan Makyaj Malzemenizi Nasıl Kurtarabilirsiniz?


makyaj malzemelerinizi

Makyaj malzemeleri, özellikle pudra,allık ve far gibi toz olanlar, kolayca parçalanır. Yere düşürdüğünüz ya da dolu çantanızda etrafa çarparak çatlattığınız makyaj malzemelerinizi hemen çöpe atmayın. Eski haline getirebilmek oldukça kolay!

Çok sevdiğiniz bu ürünleri, kırıldıktan sonra kullanmaya çalışmayın. Bu sadece her yeri toz pembe hale getirecek ve kıyafetlerinizle makyaj çantanızın içini mahvedecektir. Kırık makyaj malzemesi için tek çözüm nasıl düzelteceğinizi bilmektir. Bu yüzden okumaya devam edin, hem paranız cebinizde kalsın hem de makyaj malzemelerinizi çöpe atmayın.

GEREKLİ MALZEMELER :

  • Streç Film
  • İspirto
  • Kaşık
  • Yüz Nemlendiricisi

makyaj malzemelerinizi

NASIL DÜZELTİLİR?

  1. Yeniden bir araya gelebilmeleri için tüm parçaların ufalanmış halde olması gerekir. Toz halindeki kırık makyajınızın üzerini streç film ile sarın. Parmaklarınızı ya da kaşığı kullanarak kırıklarla beraber tüm toz makyajı ufalayın. Streç film makyajı ufalarken ellerinizin ve etrafın toz olmasını engelleyecektir.
  2. Streç filmi kaldırıp bir çay kaşığı kadar ispirtoyu parçalanmış makyaja ekleyin. Eğer miktarını kaçırısanız kuruması daha uzun sürecektir.
  3. Hamur kadar yoğun hale gelmiş makyaj karışımını kaşığın arkasıyla düz ve pürüzsüz hale getirin. Karışımın içine hava kaçmaması için iyice bastırdığınızdan emin olun. Aksi takdirde kolayca kırılma riski taşır.
  4. Bir gün boyunca kurumaya bırakın.
  5. Eğer yoğun kapatıcılar seviyorsanız ve kırılan malzemeniz pudraysa, parçaların içine yüz nemlendiricisi döküp de karıştırabilirsiniz. Bu yoğun bir BB krem ya da fondoten yoğunluğu verecektir.

makyaj malzemelerinizi


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.