Bahçenizdeki Kozalaklardan Benzersiz Dekorlar Yaratın 


kozalak

Hiçbir mağazada görmediğiniz dekorlara sahip olmak ve evinizi doğaya ait detaylarla güzelleştirmek istiyorsanız, bahçenizdeki kozalakları kaçırmayın!

Çam kozalakları ile dekorasyon yapmak, doğayı eve sokmanın kolay ve hesaplı bir yoludur. Doğayı ve evin sıcaklığını birleştirmek için sonbahar/kış aylarından daha iyi bir zaman olamaz. Bahçenizde yoksa bile, dışarıda oturduğunuz veya yürüyüş yaptığınız çoğu alanda kozalak bulabilirsiniz.

RAFLARA DİZİN

Raflara kozalakları sıralamayı düşünüyorsanız büyük boyda olmalarına özen gösterin. Aksi takdirde, küçük kozalaklar raftan sıklıkla düşer ve bir çanağın içinde değillerse ayakta duramazlar. Büyük kozalaklar ise aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi sıkıntısız bir şekilde raftaki yerini alacaktır.

Etrafına ekleyeceğiniz diğer dekoratif ayrıntılarla kendinize özel bir köşe yaratın.

kozalak

SAKSIDAKİ ÇİÇEĞİNİZE YERLEŞTİRİN

Geniş saksılarınızda yetiştirdiğiniz bitkilerin yanına kozalaklar çok yakışır. Dekorasyon tarzınızda doğal görünümleri tercih ediyorsanız bu tam sizlik. Kozalağı yeşilliğe ve çiçeklerin içine yerleştirmekten daha doğal ne olabilir? Üstelik çiçeğinize ayrı bir renk katacaktır.

kozalak

ŞIK BİR SEPETE KOYUN

Kozalakları en iyi dekore etme şekillerinden biri sepetler ya da şık çanaklar kullanmaktır. Sepet ya da çanağa kozalaklarınızı üst üste dizmek ve masaya yerleştirmek yalnıca beş dakikanızı alacak ve yine de çok şık duracak.

kozalak

BOYAYIN

Kozalakları renklendirmek ve daha da eşsiz hale getirmek istiyorsanız en sevdiğiniz renkleri ve boya fırçası kullanmanız yeterli. Kozalak boyamanın bir yöntemi yok. Dekorasyonunuz sizin zevkinizi yansıtacağı için kişisel bir karardır. Genelde, fırça kozalağın çevresinde gezdirilir çünkü içini boyamak çok zahmetli ve neredeyse imkansızdır.

Bu yüzden aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi boyalı fırçanızı kozalağın dış kabuğunda gezdirin.

kozalak

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.