Evinizi Şık Gösterecek Dekorasyonlar İçin İpuçları


evinizin

Evinizin dekorasyonu için ayırdığınız bütçeyi doğru değerlendirerek, olduğundan daha şık döşenmiş görünümü kazandırabilirsiniz.  

İşte size bazı ipuçları:  

Duvarlarınızda Renk Patlaması Yaratın  

İster pastel renkler seçerek huzurlu bir ortam yaratın, isterseniz canlı renklerle dikkat çekin; evinizin farklı mekanlarında farklı stiller deneyerek orada bulunanlara duygu patlaması yaşatabilirsiniz. Doğru renklerle boyanmış duvarlar, “evi zengin göstermekte” birebirdir.  

Duvarlarınızda Sanata Yer Ayırın  

Salonunuzda ve yatak odanızda asılı olan resim ve fotoğraflar, bir de uygun çerçevelerle desteklenmişse, yalnızca evinizin havasını değiştirmekle kalmaz, size de entelektüel bir hava katar. Elbette siz de o resim ve fotoğrafların seçiminde özenli ve yaratıcı olmalısınız.  

evinizin

Aksesuarların Gücünü Kullanın  

Ev dekorasyonunda kullanılacak aksesuarların seçiminde, ev dekorasyon dergileri ve magazinler çok ilham verici kaynaklardır. Önemli olan pahalı aksesuarların peşinde koşmak değil, indirim mağazalarında alıcı gözle zevkli parçaları bulabilmektir.  

Yastıklar-Minderler  

Hemen her evin salonundaki oturma gruplarının vazgeçilmez aksesuarı olan yastık ve minderler elbette ki yeni bir fikir değil. Önemli olan, uzun süredir kullandığınız minderlerin yüzlerini değiştirerek, küçük bir masrafla büyük bir değişim yaratmanızdır.   

Havlular  

Banyonuzda asılı duracak rengarenk havluların yaratacağı etkiyi, kendinizi misafirlerinizin yerine koyarak anlayabilirsiniz.   

evinizin

Kapı Tokmakları  

Amacımız oda, banyo, mutfak kapılarını değiştirip yüksek harcama yapmak değil. O halde sadece kapı tokmaklarını yenileyerek evin havasında önemli bir değişim sağlayabiliriz.  

evinizin

Tavanları Yüksek Göstermek  

Bu önemli detayı yakalamanın 2 farklıyöntemi mevcut. Bunlardan ilki, evin boyanması esnasında tavan ile duvarların kesiştiği hatlar boyunca yalnızca bir parmak kalınlığında beyaz boya kullanmak. Böylece, zaten kendisi de beyaza boyanmış tavanın duvarlar üzerindeki hakimiyeti artacak, tavan daha yüksek ve mekan daha derin gözükecektir.  

Eğer boya badananın yenilenmesine uzun bir süre varsa, tavanları yüksek göstermenin diğer bir yolu da; pencerelerinizde asılı olan perdelerinize uyumlu bir başka perdelik kumaş seçerek, mevcut perdenizin üst, orta ve alt kısımlarına diktirmenizdir.  

evinizin

Aydınlatma ve Aynalar  

Odalarınızın loş olması yerine iyi aydınlatılmış olması, dekorasyona iyi bir bütçe ayırdığınız izlenimi bırakacaktır. Nispeten küçük olan mekanlarda aynanın gücünü kullanmayı da unutmayın. 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.