Aysun Kayacı Kimdir?


aysun kayacı kimdir

Aysun Kayacı 20 Mayıs 1979’da doğdu. Annesi bir otelde temizlik görevlisi, babası ise balıkçıydı. 1997 yılında Elite Model Look’u kazanarak mankenliğe başladı.

2000’li yıllarda televizyon dizilerinde oynadı. Önceleri magazin basınında futbolcu Emre Aşık’la olan 7 yıllık ilişkisiyle gündeme gelen Kayacı, zamanla objektiflerden uzak bir yaşam sürmeye başladı. 2004 yılı 12. MGD Altın objektif ödüllerinde “Yılın en iyi mankeni” ödülünü aldı. 1997 yılında “Umut Yolcuları” dizisiyle başlayan oyunculuk serüvenini on yıl boyunca başarıyla sürdürdü.

aysun kayacı“BENİM OYUM İLE DAĞDAKİ ÇOBANIN OYU EŞİT Mİ?”

2007 yılında başlayan “Haydi Gel Bizimle Ol” programında oyuncu Müjde Ar, gazeteci Çiğdem Anad ve yazar Pınar Kür’le başarılı bir ekip oluşturdu. 27 Mart 2008 tarihili aynı programda tarihi cümlesini söyledi: “Benim oyum ile dağdaki çobanın oyu eşit mi?

Bu sözlerinden sonra mesleğinden çok bu tartışmayla anılır oldu. Yeditepe Üniversitesi Tarih bölümünü bitiren Aysun Kayacı, 27 Mart 2012’de bankacı Efe Kapancı’yla Londra’da evlendi.

Mankenlik ve oyunculukla ilgilenmeyen Kayacı Dubai’de yaşıyor ve sık sık “demokrasi” hakkında konuşulan yerlerde adı manidar bir şekilde anılıyor.

Sinema ve Televizyon Filmleri

Kısık Ateşte 15 Dakika

Şeytanın Pabucu

Dizileri

Umut Yolcuları

Sessiz Gemiler

Doktorlar – Kader

Zehirli Çiçek – Ayşin

Cuma’ya Kalsa – Çiğdem

Artı 18 – Selin

Gece Gündüz-(konuk oyuncu)

Ümit Milli

Çat Kapı

Alem Buysa – konuk oyuncu


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe