Yağ Lekesi Nasıl Çıkar? Tebeşiri Denediniz mi?


yağ lekesi nasıl çıkar

Yağ lekesi çıkarmak için bir sürü yöntem denemiş olabilirsiniz. Ama bir de tebeşiri deneyin.  Tebeşiri evde yağ lekesi çıkarmaktan, dolaptaki nemi almaya kadar birçok yerde kullanabilirsiniz.

1. Sararan Tırnaklardan Tebeşirle Kurtulun

Üst üste sürülen ojeler tırnaklarınızı sarartabilir. Bu görüntüden kurtulmak için, bir tırnak fırçasını teberişirin üzerinde gezdirin. Ardından tebeşir tozu yapışan fırça ile tırnaklarınızı fırçalayın. Bu hem tırnağınızdaki pisliklerden kurtulmanızı sağlar, hem de sararmış görüntüyü yok eder.

yağ lekesi

2. Giysinizdeki Yağ Lekesini Tebeşirle Çıkarın

Bunun için önce tebeşiri sert bir cisimle ezerek toz haline getirin. Ardından yağlı bölgeye bir peçete bastırarak, yağın fazlasını alın. Tebeşir tozunu yağlı bölgenin üzerine serpin ve birkaç dakika boyunca tebeşirin yağı çekmesini bekleyin. Ardından bir fırça yardımıyla söz konusu bölgeyi fırçalayın. Ve sonra da makineye atıp yıkayın.

yağ lekesi

3. Dolabınızı nemden arındırmak için

Giysi dolabınız nem mi oluyor? Giysileri rutubetten veya küften korumak için, dolabınıza, içine birkaç tebeşir koyduğunuz bir kese asın. Nemin gittiğini göreceksiniz.

yağ lekesi

4. Gümüşlerinizi Tebeşirle Parlatın

Gümüşlerinizdeki pas lekesinden kurtulmak için tebeşiri kullanabilirsiniz. Sadece paslı bölgeyi tebeşirle ovmanız yeter.

gümüşten-leke-çıkarmak

5. Zarar Vermeden Karıncalardan Kurtulun

Karıncalardan kurtulmak için birçok kimyasal var. Ancak onları öldürmek istemiyorsanız, o zaman eve geldikleri bölgeye tebeşir tozu serpmeniz ve yürüdükleri yeri tebeşirle çizmeniz yeter. Artık gelmeyecekler, inanın.

karıncalardan-kurtulmak


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe