Parmağınızı Üfleyin, Etkisine Şaşıracaksınız


Parmağınızı Üfleyin

Bedenimizde bilmediğimiz ne ipuçları gizli… Onları keşfettiğimizde hayat hepimiz için kolaylaşıyor. Şimdi size birinden bahsedeceğiz. Parmağınızı üfleyin, etkisine şaşıracaksınız.

İnsan beyni muhteşem bir organ. Her olumsuzluk için bir yöntemi var. Mesela hasta olduğumuzda ateşimiz çıkar. Bu vücudumuzun kendini savunma biçimidir.

Peki ya kendimizi gergin hissettiğimizde ne yapmalıyız? Örneğim büyük bir grubun önünde sunum yapmamız gerekiyor ya da birazdan sınava gireceğiz… Midemizdeki kelebekler uçuşmaya başladı bile… Panikten ne konuşacağımızı unuttuk bile. Sular seller gibi bildiğimiz soruların yanıtları bir anda silindi aklımızdan. Peki ne yapacağız? Kendimizi nasıl rahatlatlatacağız?

 parmağınızı üfleyinPARMAĞINIZI ÜFLEYİN

Stresli zamanlardan rahatlama için kullanabileceğiniz birçok yöntem var: Meditasyon , yoga , kulak masajı , daha çok uyku , duş almak, video oyunları oynamak … Liste bitmek bilmez. Fakat bu yöntemleri uygulamak için zamana ihtiyacınız var.  Acil bir durumda stresinizi gidermek için parmağınızı üfleme yöntemini kullanabilirsiniz.

STRESE İYİ GELİR SİZİ RAHATLATIR

Vücudumuzda bulunan vagus sinirini uyarmak kalbin yavaşlamasına neden olur, bu da stresinizi azaltır ve sizi sakinleştirir.

Kendinizi stresli hissettiğinizde baş parmağınızı havaya kaldırın. Dudak seviyenizden biraz altında tutun ve parmağınıza doğru üfleyin. Bunu yaparak nefesinizi düzenlersiniz ve vücudunuz kalp atışlarınızı otomatik olarak kontrol eder.  Stresli zamanlarda bu yöntemi uyguladığında sakinleştiğini fark edeceksin.

 

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe