Patatesi Haşlarken İçine Turşu Suyu Katın


Patatesi Haşlarken

Patates mutfağımızın vazgeçilmez yiyeceklerinden biri… Hem besleyici hem de lezzetli ama daha da lezzetlendirmek için bir yöntem var. Patatesi haşlarken suyuna turşu, lezzetine inanamayacaksınız.

Patates en besleyici gıdalardan biridir. Bir orta boy patates, bir greyfurttan daha az kalori, bir muzdan daha fazla potasyum içerir ve lif bakımından yüksektir. Ancak kök bitki olması nedeniyle şeker depolar. Bu yüzden tüketirken dikkatli olmak gerekir.

Patatesin her hali lezzetlidir ancak ona bir de turşu suyu katarsanız lezzetine lezzet katmış olacaksınız. Üstelik haşlarken de kızartırken de salatasını yaparken de turşu suyundan yararlanabilirsiniz.

PATATESİ HAŞLARKEN İÇİNE TURŞU SUYU KATIN

HAŞLARKEN

Patateslerinizi normalde yaptığınız gibi su dolu tencereye alın ve içine 3-4 yemek kaşığı turşu suyu katın. Patatesler çok ince turşu aroması alacaktır, bu da patateslerinizi tatlandırmak için içine tuz, tereyağı veya krema eklemeniz gerekmeyeceği anlamına gelir.

Patatesi HaşlarkenKIZARTIRKEN

Ertesi gün patates kızartması yapmayı mı planıyorsunuz? Patetesleri soyun ve kızartamalık olarak kesin. Su dolu bir kaseye koyun. İçine bu kez 3 bardak turşu suyu (1 kilo patates için) atın. Ertesi gün kağıt havluyla sularını alarak kurutun ve sonra normalde olduğu gibi kızartın.

SALATA YAPARKEN

Patates salatası yaparken mayonez kullanıyor musunuz? Mayoneze birkaç çorba kaşığı turşu suyu ekleyin. Salata çok daha lezzetli olacaktır.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.