Bulaşık Makinesini Boşaltmayı Kolaylaştıracak 6 Yol


Bulaşık Makinesini Boşaltmayı Kolaylaştıracak

Bulaşık makinesini boşaltmaktan kim hoşlanır ki? İşte size bulaşık makinesini boşaltmayı kolaylaştıracak 6 yol.

Bulaşık makinesi mutfakta elimiz ayağımız… Ahh bir de boşaltmakla uğraşmak zorunda kalmasak… Ama bu 3 yöntemle işiniz biraz olsun kolaylaşacak.

ÖNCE ALT KATI BOŞALTIN

Bulaşık makinesini boşaltmaya alt çekmecesinden başlayın. Çünkü genellikle üst çekmecede bir ya da birkaç bardak makinenin püskürttüğü su nedeniyle ters dönmüş ve içi dolmuştur. Boşaltmaya üst kattan başlarsanız bu su alttaki tabak çanağın üzerine dökülür. Bir de onları yeniden yıkamak ya da kurulamak zorunda kalırsınız. Boşu boşuna zaman kaybı olur. Bunu yaşamamak için ilk boşaltmanız gereken çekmece alt çekmecedir.

BULAŞIKLARI GRUPLAYIN

Bulaşık Makinesi

Bu ipucu aslında bulaşık makinesini doldururken başlar, boşaltırken de işe yarar. Bulaşık makinesini doldururken malzemeleri sırayla yerleştirin. Çatalları çatallarla, kaşıkları kaşıkla ve bıçakları bıçaklarıyla yerleştirin. Bu şekilde, çatal bıçak takımını tek bir hareketle alıp yerine koyabilirsiniz. Aynı şey tabaklar için de geçerli. Tabakları boyutlarına ve takımın parçalarına göre sıralayın, böylece birkaç tanesini birden alıp rafa koyabilirsiniz.

FİLE TORBA KULLANIN

Evet, sütyenleriniz için kullandığınız file torbaları bulaşık makinesi için de kullanın. Bunun içine küçük kapakları, plastik çatal bıçakları, oyuncakları ve çocuk tabaklarını koyun. Bu şekilde, bu hafif ürünler, püsküren sular nedeniyle bulaşık makinesinin içinde kaybolmaz ve makinenizin derinliklerinden küçük parçaları aramak zorunda kalmazsınız.

MUTFAK DOLAPLARINIZI ORGANİZE EDİN

Mutfak dolaplarınızı bulaşık makinenizin bulunduğu konuma göre organize edin. En çok kullandığınız ve haliyle en çok yıkadığınız ürünler makineye en yakın dolaplarda olsun. Böylece mutfağın içinde sürekli gidip gelmezsiniz.

ÖNCE TEZGAHA ÇIKARIN

Mutfağınız büyükse ve dolaplarınız bulaşık makinesinden uzaksa bulaşıkları önce tezgaha çıkarıp gruplayın ve ardından gruplar halinde dolaplara yerleştirin. Böylece bir tabak çıkarıp uzaktaki dolaba yerleştirip tekrar makineye dönüp aynı işlemi yapmaktansa hepsini tek ya da birkaç hamlede yerine koymak daha az vakit kaybettirir.

REKLAM ARASINI DEĞERLENDİRİN

Bulaşık makinesini en sevdiğiniz dizinin reklam arasında boşaltın. Böylece hem diziyi beklersen vaktin nasıl geçtiğini anlamayacaksınız hem de birazdan diziye yetişme heyecanıyla makinenin nasıl boşaldığını anlamayacaksınız 🙂


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.