Muz içerdiği potasyum ile çok iyi bir besin kaynağı. Alırız, soyarız ve kabuğunu çöpe atarız değil mi? İşte bunları okuduktan sonra artık muz kabuğu sizin için çok değerli olacak.

İşte muz kabuğunun hiç tahmin etmeyeceğiniz faydaları:

Dişlerinizi Beyazlatın

muz kabuğu

Muz kabuğunun içiyle her gün dişlerinizi ovun. Bunu iki hafta boyunca her gün yapın. Farka inanamayacaksınız.

Siğilinizi Yok Edin

muz kabuğu

Eğer siğiliniz varsa cevap yine muz kabuğunda. Siğilin üzerine bir parça muz kabuğu yerleştirin ve bir bandaj ile sabitleyin. O gece bekletin. Sabaha siğil biraz küçülmüş olarak uyanacaksınız. Siğil tamamen yok olana kadar bu uygulamayı devam ettirin.

Kırışıklıklar ve Sivilceler için Bire bir

muz kabuğu

Muz, cilt bakımı için mükemmel bir besin kaynağıdır. B1, B2, C, A ve E vitaminlerini içeren muz, potasyum, demir, kalsiyum, fosfor, sodyum ve iyot açısından da çok zengindir. İçerdiği antioksidanlar ve anti-aging özellikleri nedeniyle kırışıklıklara iyi gelir. Cildinizi nemlendirir ve besler. Bunun için özellikle sivilceli ve tahriş olmuş bölgeyi muz kabuğu ile ovun. Kabuğu cilt üzerinde 30 dakika bekletin.

Sedefe de İyi Gelir

muz kabuğu

Muz kabuğu sedef hastalığının belirtilerini yatıştırır. Tam tedavi için doktorunuza başvurmanız gerekiyor.

Ağrı Kesicidir

muz kabuğu

Muz kabuğu ile vücudunuzdaki acıyan noktaları ovun. Mükemmel bir ağrı kesicidir.

Kıymık Çıkarır

muz kabuğu

Elinize batan kıymığı muz kabuğu ile kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Bir parça muz kabuğunu kıymığın üzerine sabitleyin. 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonra kıymığı rahatlıkla çıkarabileceksiniz.

Ayakkabınızı Silin

Ve evet, muz kabuğu mükemmel bir ayakkabı cilasıdır

muz kabuğu