Cildinizi Gençleştiren Çözüm: Yüz Yogası 


yüz yogası

Pahalı ve zorlayıcı prosedürler olmadan cildi genç ve dinç tutmanın bir yolu var mı? Yüz yogası varsa evet! Bu kolay egzersizlerle cildinizi genç tutabilirsiniz…

Yüz yogasını rutin haline getirdiğiniz sürece yararlarından faydalanabilirsiniz. Bir kaç gün yapıp bıraktığınız takdirde işe yaramayacaktır. Yüz yaşlanması kısmen kas kaybından kaynaklanır. Bir rutine bağlı kalırsanız, egzersiz bu kasları güçlendirir, tüm yüzün daha dinç ve genç görünmesini sağlar. ”Uyuyan” kasları uyandırır ve çok çalışıp, gerildiği için kırışıklığa sebep olan kasları da rahatlatır. Cilt bakımınızı botoks ya da bilinmeyen kremler yerine yüz yogasının sunduğu egzersizlerle yapmanız çok daha faydalıdır.

YÜZ YOGASINI NE SIKLIKLA YAPMALISINIZ?

Eğer iyi sonuçlar görmek istiyorsanız en ideali her gün yüz yogası yapmanızdır. Tutarlılık başarıya giden yolda size yardımcı olur! Yarım saatinizi aşağıda sıraladığımız egzersizlere ayırdığınızda cildinizin gençliğinden memnun kalacaksınız.

ALIN HAREKETİ

Bu egzersiz alnınızdaki kilit noktalardaki gerginliği gidermek için uygulanır. Tutarlı uygulama ile, bu rahatlatıcı hareket kırışıklıkları önlemeye ve kalıcı alın çizgilerini düzeltmeye yardımcı olacaktır.

 1. İki yumruk yapın ve alnınıza yerleştirin.
 2. Alnınızın sağına ve soluna koyup baskı uygulayın.
 3. Yumruklarınızı aşağı ve yukarı doğru kaydırırken baskı uygulamaya devam edin.
 4. Dört kere daha tekrar edin.

yüz yogası

AĞIZ HAREKETİ

Bu egzersiz cildinizi burnun iki yanında da oluşan çizgilerden kurtarır ve yanakları toparlar. 

 1. İşaret ve orta parmağınızı her iki yanağınızın üstüne bastırarak yerleştirin.
 2. Derin nefesler alıp ona kadar sayın ve yavaş yavaş basıncı azaltın.
 3. On kez tekrarlayın.

yüz yogası

YANAK HAREKETİ

Yanaklardaki kasları yukarı doğru çalıştırın ve cildinizin doğal çekimine karşı gelerek daha kalkık ve dolgun görünmesini sağlayın. Elmacık kemiklerinin ortaya çıkması ve yüzün daha ince durması için yanak dolgusu yaptırmak yerine bu yüz yogasına başvurun. 

 1. Dudaklarınızı sıkıca kapatın.
 2. Yanaklarınızı içeri çekin.
 3. On saniye boyunca bu pozisyonda kalın.
 4. Beş kere tekrarlayın.

yüz yogası

ŞAKAK GERME HAREKETİ

Sarkık göz kapakları yaşlanmanın bir başka yaygın belirtisidir. Şakaklarınızı düzenli olarak kaldırarak, sarkan cildi ve gözlerinizin etrafındaki kırışıklıkları yumuşatmaya yardımcı olabilirsiniz.

 1. Sağ kolunuzu havaya kaldırıp sol şakak kısmını tutun. Şakaklarınıza parmak uçlarınızı koyun.
 2. Yüzük parmağınızı kaşın köşesine yerleştirin.
 3. Kaldırın.
 4. Bir kaç saniye boyunca böyle bekleyin.
 5. Diğer taraf için tekrarlayın.
yüz yogasıPemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.