Düşük karbonhidratlı diyet ile kilo vermek hem sağlıklı hem hızlı. En sevilen atıştırmalıklar hep karbonhidratı olan gıdalardır. Artık sağlıklı atıştırmalıklar ararken zorluk çekmemek adına bu karbonhidrat değeri düşük tarifleri deneyin!

Hem lezzetli hem sağlıklı atıştırmalıklar kilo vermeniz de çok yardımcı olacak. Karbonhidratı gündelik hayatınızda sıklıkla tüketiyor olabilirsiniz. Beyaz ekmek, pirinç, makarna ve pasta gibi sıklıkla ve severek tüketilen her besin karbonhidrat değeri bakımından çok yüksektir. Bu da kilo alımını fark edilecek miktarda arttırır.

Ancak bunu düzene sokup hızlı kilo alımını kontrol altına almak sizin elinizde! Karbonhidratı size aratmayacak atıştırmalıklar için bu tarifleri hazırlamaya başlayın…

TON BALIĞI VE MARUL YAPRAĞI

Neredeyse her diyette yağı süzülmüş ton balığı yenmesi önerilir. Makarnayla karıştırmak ya da lavaş ekmeğine sarıp dürüm yapmaktansa, marul yaprağı kullanın! Balık ve yeşillik sizi dayanıklı ve enerjik hale getirir. Kilo kaybı sürecinde yorgun düşmezsiniz.

YOĞURT VE ÇİĞ KURU YEMİŞ

Kuru yemiş çiğ olduğu sürece sağlıklıdır. Kavrulmuş ve tuzlanmış olanlarından kaçındığınız sürece sıkıntı yok. Yoğurt ise hem protein deposu olduğu için ihtiyacınız olan enerjiyi verir hem de doyurucudur. İçine en sevdiğiniz çiğ kuru yemişleri de kattığınızda aç kaldığınızı hissetmezsiniz. Bu ikili karbonhidrat yokluğunda idealdir.

AZ YAĞLI SÜZME PEYNİR VE MEYVE

Cheesecake sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği sunmaz ancak damakta bıraktığı lezzeti biraz daha sağlıklı bir şekilde taklit edebilirsiniz. Bir kase az yağlı süzme peynirine yarım bardak taze dut, çilek vb. meyve ekleyin. Hem tatlı hem karbonhidratsız bir atıştırmalık! 


HAŞLANMIŞ YUMURTA VE ACI SOS

Sert haşlanmış yumurtaya alışkınsınız. Peki ya üzerine acı sos dökmeyi hiç denediniz mi? Haşlanmış yumurtanızı ortadan bölün ve iki tarafa da bir kaç damla acı sos döküp, yayın. Üstelik acı sayesinde sindirim süreciniz hızlanacak.