Dünyanın Her Köşesinden Saç Bakım Sırları


saç

Bu uluslararası saç ipuçlarını günlük rutininize dahil etmeye başlamak için dünyayı dolaşmanız gerekmiyor. Listemize göz atmanız yeterli. 

Tabi ki bu ülkelerdeki herkes sürekli bu saç bakım yöntemlerini kullanmıyorlar. Ancak bu yöntemler bu yerlerde oldukça meşhur.

BREZİLYA

Brezilya kadınlarının saçlarına çok önem verdiğini herkes konuşur. Hatta Brezilya, Latin Amerikadaki tüm saç bakım pazarına hükmediyor ve dünyadaki saç bakım ürünleri satım listesinde üçüncü sırada yer alıyor. Genellikle saça uygulanan şeylerden sonrası ihtiyaç duyulan bakımla ilgileniyorlar. Örneğin saç boyası, her gün düzleştirici kullanmak ve kimyasal içeren işlemler yapıldıktan sonra durumu sağlıklı hale getirmek için ne yapabilirler diye bakıyorlar.

Saçlarındaki nemi ve sağlığı korumak için ”velaterapi” uygulamasını yaparlar. Bu da kuaförün kırık saç uçlarını yakması anlamına gelir. Bunu asla evde uygulamamalısınız ve başka şekilde saç uçlarına tedavi uygulamayı araştırmalısınız.

saç

JAMAİKA

Karayiplerdeki sıcağa rağmen güzel bir saçla durabilmek en büyük zorluklardan biri. Neyse ki buklelerini hep parlak ve güzel tutacak gelenekleri var. Bu da kaktüs yağı kullanmak. Kaktüs yağı saç için çeşitli avantajlar sunuyor. Yumuşaklık, parlaklık ve pürüzsüzlük… Kaktüs nasıl yaşadığı sıcak ortamlarda suyu kendi vücudunda hapsetme özelliğine sahipse, saçta yağı kullanıldığında da aynı etkiyi yaratması beklenir ve yaratır. Kaktüs yağı B5 vitaminleri ve omega asitleriyle saçın uzaması için de kullanılabilir.

saç

FRANSA

Herkes fransızların rahat ve zahmetsiz gözüken güzelliğini merak eder. Mükemmel saç için uygulanan fransız taktiklerinden biri sıcak aletleri kullamayı tamamen bırakmaktır. Duştan sonra saçlarını fön makinesi ile kurutmaktansa kendi kendine kuruması için bırakırlar. Benzer olarak, düzleştiriciler ve maşaya da güle güle diyorlar. Bunun yerine parmaklarını saçlarını karıştırmak ve hacim vermek için kullanıyorlar. Minimal zarar ile güzellik rutini tamamlanmış oluyor.

saç

AVUSTURALYA

En yağlı ve kıvrık bukleler bile nemi ve sıcağı gördüklerinde kuruyup kalabilir. Güneş ışınlarından korunmak tam da bu yüzden avusturalyada bir numaralı kural. Günlük saç bakım ürünleri mutlaka mor ötesi ışınlardan korunmak için gerekli şeyleri içerir. Saçlar için güneş kremi gibi düşünülebilir.

saç

YUNANİSTAN

Denize dalıp tuzlu suyla saçı bir araya getirmek her spreyden daha etkilidir. Yedikleri yemeklerdeki bol protein ve nemlendirici yağlara sahip bu da büyük bir artıdır. Ancak bütün bunlar bir kenara, kullandıkları gizli malzeme var: damla sakızı. Güneşte geçirilen zamanlar da düşünüldüğünde bu harika bir çözüm. Adalarındaki ağaçlardan çektikleri yağ sıklıkla kullanılıyor.

saç

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.