Cildinize Uygulamak İçin Çilekli Maske Tarifleri


çilek

Çilek cildinize bakım yapmanız için en faydalı doğal malzemelerden biri! Üstelik evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskelerle cilt bakımı yapabilirsiniz. 

Aslında çok az miktarda çilek içeren ve kimyasal yüklü olan güzellik ürünlerini kullanmak yerine, doğal yöntemlere başvurun. Yumuşak ve esnek bir cilt için cildinize çilek püresi sürün. Çilekler cilt bakımı için çok yararlıdır. Lezzetli çilekler cildinizi sivilce, siyah nokta, yağ bezeleri, kuruluk ve daha birçok rahatsızlıktan kurtarabilir. İhtiyacınız olan vitaminleri sağlar. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler ile cilt bakımına başlayabilirsiniz!

YOĞURTLU ÇİLEK MASKESİ

  • Çeyrek bardak çilek
  • Çeyrek bardak sade yoğurt

Çilek ve yoğurdu, oda ısısında beklettikten sonra, blender aracılığıyla ya da çatal kullanarak ezerek birbirine karıştırın. Yüzüne yayıp 15 dakika yatar pozisyonda beklettikten sonra durulayın.

çilek

BALLI ÇİLEK MASKESİ

  • 6 adet taze çilek
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 yemek kaşığı esmer şeker
  • 1 yemek kaşığı taze limon suyu

Çilekleri, limon suyunu, şekeri ve balı mutfak robotuna atıp macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Eğer blender veya mikser görevi görecek bir mutfak robotunuz yoksa çatal kullanabilirsiniz ancak uzun ve zor bir süreç olacaktır. Eğer macun karışımınız fazla suluysa biraz un ekleyip daha yoğun hale getirebilirsiniz. On dakika boyunca yüzünüzde beklettikten sonra sıcak ve ıslak bir havluyla durulayın.

çilek

DİŞ BEYAZLATMAK İÇİN

Cilde faydaları bir yana çilekler aynı zamanda diş beyazlatma özelliklerine sahiptir. Diş plağına/ağız koruyucuya sahipseniz sizin için daha kolay bir tarif olacaktır. Çilek posası (ezerek veya süzerek elde edebilirsiniz) ve karbonatı karıştırın. Diş plağının tabanına sürün. Beyazlatma özelliğine sahip bu karışımı yarım saat boyunca, plak ya da koruyucu yardımıyla, dişinizde bekletin. Durulayıp haftada bir tekrarlayın.

çilek


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.