Tahta Paletlerle Yaratıcı Dekorasyon Projeleri 


tahta paletlerle

Palet yaratıcı ev dekorasyonu fikirlerinin vazgeçilmezi oldu. ”Kendin yap” projelerinden ilham alarak sizde aşağıdaki eşyaları yaratabilirsiniz!

Tahta palet artık yük taşımaktan daha fazlası. Yaratıcı dekorasyon olarak tahta palet kullanmak çok kolay ve zevkli. Bu projeler için tahta paletler bulmak da zor değildir. Gerekli şekillerde palet bulabileceğiniz yerlere örnek olarak; küçük işletmeler, marketler, internet… Bazı tahta paletler ”kendin yap” projeleri için uygun ve güvenli olmayabilir. Eğer üzerinde lekeler varsa ve tahtası çürük duruyorsa, asla kullanmayın. Bu yüzden aldığınız veya bulduğunuz yerlere dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda mutlaka yıkayıp kurutmalısınız. Bu uyarıyı göz önünde bulundurarak projelere ve yapım aşamalarına başlayabilirsiniz!

ORTA SEHPA

Masa veya sehpa olarak seçtiğiniz paletleri tek parça kullanabilirsiniz. Ayaklı veya tekerlekli olmasını istiyorsanız paletlerin altına ve köşelerine tekerlek monte edebilirsiniz.

tahta paletlerle

YATAK

Doğru boyutta temiz palet bulduğunuz sürece yapmanız gereken tek şey yatağınızı üstüne atmak ve arkasına yatak başı olarak ikinci paleti eklemek. Yatağın yüksekliğini ayarlamak için bir kaç tane paleti üst üste koyabilir ya da alçak olmasını istiyorsanız yalnızca bir tane palet kullanabilirsiniz.

tahta paletlerle

SAKSI

Dikdörtgen veya tek sıra halinde tahta palet harika saksı olur.

tahta paletlerle

ÇAMAŞIR SEPETİ

Kimi tahta paletlerin sepeti asabilecek tutacakları vardır. Tıpkı aşağıdaki fotoğrafta olduğu gibi! Sepetleri bu şık tahta dekorda sıralayın.

tahta paletlerle

BANYO MALZEMELERİ İÇİN

Banyonuza yeni bir stil katacak kalın tahtadan paletleri malzemelerinizi dizmek için kullanabilirsiniz. Hem bir yerde tüm banyo malzemeleriniz toplanmış olur hem de güzel durur!

tahta paletlerle

BOYAMAK İSTERSENİZ…

Göz alıcı dekorasyonlar için paletten mobilyaları hazırlarken temizlenip kurutulması gerektiğinden bahsettik. Eğer renk katmak istiyorsanız ve boyayacaksınız öncelikle yüzeyin pürüzsüz olması gerekir. Bu yüzden zımparaya başvurmalısınız. Tüm paleti zımparalayıp temizledikten sonra boyama aşamasına geçilebilir. Boyanın pürüzsüz olup rengini tüm parlaklığıyla gösterebilmesi için boya bir kaç kat sürülmelidir.

tahta paletlerle


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.