Her sezon kot sezonu. Kotlar çeşitlidir ve kalıpları herkese farklı yakışabilir. Vücut tipinize yakışacak kot pantolonu seçmek bu yüzden zor olabilir.

Mağazalardaki tüm seçimlerle kafanız karıştıysa, seçenekleri daraltmanın ve temel zevklere geri dönmenin zamanı geldi. Hangi kesim ve stillerin vücut tipinize uyduğunu öğrendikten sonra, sizin için mükemmel olan kot için alışveriş yapmak çok daha kolaydır. Her beden tipi için en iyi kotları anlatan rehberiniz hazır.

KIVRIMLI VÜCUT TİPİ

Yüksek bel ve geniş paçalı kotlar geniş bacak silüeti sunar bu da kıvrımlı ve uzun kadınlar için harikadır. Paçalardaki püsküller ise trendin bir parçasıdır. Yüksek belin beraberinde esneyebilen materyali olan kotlar geniş kalçalar için idealdir. Beden konusunda fazla seçeneği olan bir mağaza bulup geniş paçayla püskülün peşine düşün.

ARMUT VÜCUT TİPİ

Armut şeklinde bir figürü olan kadınlar bacaklarını uzatan ve kalçalarını doğru saracak bir kota ihtiyaç duyarlar. Kalça ve alt bölgeleriniz genişse ve beliniz daha küçükse, bilekten göbeğe uzun ve sürekli bir çizgi oluşturmak için bir pantolon jean’i seçin. Bu sofistike jean, geniş bir bel bandı, beli rahatça saran, arka cepleri ve geniş bacakları olan geleneksel pantolonları taklit etmek için tasarlanmıştır, bu nedenle iş için olduğu kadar rahat kıyafetler için de stil sahibi olmayı sağlar. Skinny jeanlerin görünüşünü seven biriyseniz, düz bacak jean ile giyinmenizi öneririz. Bu kotlar, armut şeklindeki bir gövdede “daha ince” görünecek şekilde silüet yaratır.

UZUN BOY İÇİN

Uzun olduğunuzda, vücudunuzun ihtiyacı olan bu herkesin istediği özelliği doğru öne çıkarabilmektir. Bunu da uzun bir dikişe sahip kotlar bularak yapabilirsiniz. İdeal olarak, kot pantolonların paçaları, arkadan topuklarınızın altına düşmelidir. Neyse ki, sizin için, birçok denim tasarımcısı artık daha uzun (36 cm’e kadar) dikişler ile kot üretiyor. Hangi stilin en iyi sonucu verdiğine gelince, hemen hemen her stili kendinize yakıştırabilirsiniz. Sizin için en sevdiğimiz denim kesimi, çok dar olmadan bacaklarınızı gözler önüne serebilen olmalıdır. Bu da düz bacak ya da bootcut kesim kot olabilir.

 

KISA BOY İÇİN

Kısa boylu kadın için en mükemmel kot bacakları öne çıkaracak ve onlara daha uzun bir görüntü verecek kotlardır. İster kısa ve ince olun ister kısa ve kıvrımlı, yine de neyi almanız gerektiğini biliyoruz. Straight Leg adıyla geçen kotları denemelisiniz. Paçalardan bele kadar düz bir çizgi yaratıp gözlere uzun bir bacak izlenimi sağlar. Etkisini arttırmak için koyu renk seçmelisiniz. Ek olarak bol ve döküntülü duracak bir kesim seçmeyin. Size ne kadar iyi oturursa o kadar iyi. Aksi takdirde vücudunuz bol kesimde kaybolabilir.