İkinci El Satan Dükkanlarda Bu Ürünlere Dikkat Edin 


ikinci el

İkinci el satan dükkanlardan evinizde görmek istediğiniz özel bir parça bulmak kaçırılmaması gereken bir fırsat! Ancak yine de bazı ürünlere dikkat etmek gerekiyor.

İkinci el dükkanları ve antikacılardaki kullanılmış eşyaları keşfetmek çok avantajlıdır. Kendine has, kaliteli ürünleri uygun fiyata almanızı sağlar. Bazı durumlarda önceden kullanılmış eşyalar kirli, gereksiz pahalı ve hatta tehlikeli olabilir. Bir daha en sevdiğiniz ikinci el dükkanını ziyaret ettiğinizde yazının devamında bahsettiğimiz detayları hatırlayın.

YATAK TAKIMI VE YASTIK

Yatak takımı; çarşaflar, yorganlar, battaniyeler ve yastık kılıflarını içeriyor. Bu ürünlerin içinde bütün geceniz geçtiği için hijyenik olmaları şart ancak tamamen sterilize etmenin hiçbir yolu yok. Yeni olanlara daha çok para harcamak sağlıklı seçim olacaktır.

Yastıkta da durum aynıdır. Eve kullanılmış ya da bir kumaşla kaplanmış ürünü almak tahtakurusu için büyük risk taşır. Tahtakurtları döşemeli (kumaşla) parçalarda bir yılı aşkın yaşayabilir.

ikinci el

ANTİKA GÖRÜNÜMLÜ KRİSTAL BARDAKLAR

Antika kristal camdan yapılmış ürünler; sürahiler, bardaklar ve kaplar günümüzde eskimiş standartlara uygun olarak yapılmıştır. Bu da% 32 veya daha fazla kurşun oksit içerebilecekleri anlamına geliyor. İçeceklerinizi ve yemeğinizi kirletebilecek potansiyele sahip olduğu için tercih etmemelisiniz. Ancak dekor için almak istiyorsanız neden olmasın?

ikinci el

KONTROL EDEMEDİĞİNİZ ELEKTRONİKLER

Dükkanda veya internette ikinci el olarak satılan bir çok elektronik var. Eğer çalıştığından emin olamıyorsanız asla almayın. Dükkanın satış politikasından dolayı veya internette yakından göremeyeceğiniz için kontrol edememiş olabilirsiniz. Riske atmayın.

ikinci el

TENCERE/TAVA

İkinci el dükkanları ve antikacılarda satılan tencere ve tava setleri çok etkileyici dış görünüme sahip olabilirler. Ancak görüntüsü ne kadar hoş olursa olsun bu içinde pişireceğiniz yemeğin sağlıksız olacağı gerçeğini değiştirmiyor. Çizik, paslı veya aşınmış fırın tepsileri, tencere ve tavalar kullanım için güvenli değildir.

Yapışmaz kaplamaların ve pasın parçalanması, yiyeceklere zararlı kimyasalların etki etmesine sebep olabilir. Vintage mutfak pişirme gereçleri söz konusu olduğunda, bunları sadece dekorasyon için kullanmalısınız.

ikinci el

HALILAR

Ne kadar çok kuru temizlemeye yollarsanız yollayın, ikinci el halılar yılların lekesi, alerjenlerini ve küfünü taşır.

ikinci el

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.