Alışveriş Listenizden Acilen Silmeniz Gereken Gıdalar


alışveriş

Bütçenizi bazı paketli ürünlere harcamayı kesmelisiniz. Alışveriş sepetinizden uzak tutacağınızı umduğumuz sağlıksız gıdaları belirledik.

ŞİŞEDE ÇAY

Buzlu çayınızı evde demleyebilirsiniz; hem paranızı hem de kilonuzu dengede tutmuş olursunuz. Şişelenmiş çaylar, bir gazoz veya bir dilim pastadan daha fazla şeker içerebilir. Çay, evde kolayca yaptığınızda markettekilerden çok daha sağlıklı hale gelen ürünlerden biridir. 

alışveriş

MAKARNA DOMATES SOSU

Bir kavanoz spagetti sosunun fiyatı çoğu zaman domatesin kendisinden daha pahalı oluyor. Bizim önerimiz taze domates satın alıp kendiniz ezmeniz ya da kutuda ezme domates almanız.

En kolay yöntem, ezilmiş domatesleri (konserve veya taze) bir tavaya döküp biraz sirke, az miktarda şeker, en sevdiğiniz baharatlar ve sosunuzda tatmak istediğiniz doğranmış sebzeleri – biberleri, soğanları, mantarları koymaktır. Yaklaşık yarım saat kırk dakika boyunca kaynamaya bırakın. Tatlarını kontrol edin ve servis yapın. Daha da kolayı: Taze domatesleri pişirme tepsisine dizip üst kısmını zeytinyağı ile kaplayın ve domatesleri yarım saat boyunca kızartın. Bu sosun hazırlanma zamanını azaltacaktır.  

alışveriş

ENERJİ İÇECEKLERİ

Öğleden sonra ihtiyacınız olan enerji için bir fincan kahveye başvurmayı tercih etmelisiniz. Görünüşte zararsız kafeinli içecekler genellikle şeker bombalarıdır ve kalp krizi ve sarsıntı gibi ciddi sağlık raporlarıyla şikayet edienleri vardır. Bunlar enerji içecekleri içtiğinizde vücudunuza gelebilecek korkunç şeylere yalnızca örnektir. 

alışveriş

DONUK HAMBURGER ETLERİ

Sanıldığının aksine, dondurulmuş hamburger etleri, sığır eti veya başka türü, öğütülmüş eti toplu olarak satın almaktan ve köfte yapmaktan daha pahalıdır. Zamanlaması tespit edildiğinde ızgaraya atılınca 10 saniyeden az sürede yağ dolu bir daire oluşuyor. Ayrıca, önceden dondurulmuş et köftelerinin normal kıymadan daha fazla koli basili (bakteri) içerebileceğine dair bazı kanıtlar vardır. 

alışveriş

SEZON DIŞI SEBZELER

Azalan tedarik, sezon dışı fiyatların ekstra olmasına sebep olur. Aralık ayında çilek satılıyor olması onları satın almanız gerektiği anlamına gelmiyor. Sadece mevsiminde olanları satın almaya ya da en olgunlukta anlarında dondurlmuş ürünleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz. 

alışveriş


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.