Her Gün Egzersiz Yapan Kadınların Sırları


egzersiz

Egzersiz sağlıklı bir hayatın anahtarıdır.  Her gün yapmak idealdir ancak bir o kadar zordur. Sürekli erteliyor ve alışkanlık olarak edinemiyor olabilirsiniz. Halbuki sağlıklı ve her gün egzersizi rutin haline getirmiş kadınların sırları ellerinizin altında!

İYİ HİSSETMEK İÇİN YAPMAK

Eğer her egzersiz yaptığınızda bu spora imkansız hayaller ve mutsuzluklar yüklerseniz, hemen motivasyonunuz düşer. Bugün bir hareketi yanlış yaptım ya da bugün hala kalori yakamadım diyerek bir yere varamazsınız. Yalnızca moraliniz bozulur ve bu da egzersinizi etkiler. Bu yüzden bilmeniz gereken şey sizi iyi hissettirdiği için yapmanız gerektiği ve tek hedefi bu olarak almaktır.

egzersiz

SEVDİĞİNİZ AKTİVİTELERİ SEÇMEK

Belli bir egzersizden nefret ediyorsanız, örneğin koşmak ya da kardiyo yapmak, kendinizi zorunda hissetmeyin. İstediğiniz vücuda ve sağlığa kavuşmak için illa en nefret ettiğiniz sporu her gün yapmaya çalışmanız gerekmez. Sporun rutin hale gelip yararlı olması için sevgiyle yapabilmelisiniz. Bisikletle aranız iyiyse, bu bisikleti spor olarak kullanmaktan çekinmeyin.

egzersiz

PROFESYONELLERE BAŞVURMAK

İhtiyacınız olan spor programını düzenlemek için profesyonellerden de yardım alabilirsiniz. Antrenör ve spor salonlarındaki eğitimciler gibi profesyonel kaynaklar vücudunuzun neyle uğraşırsa en iyi sonuca ulaşacağını bilecektir. Bu da sürecin daha hızlı işlemesini sağlar ve her gün spor biraz daha kolay hale gelir. Üstelik kaçırdığınız günler eğitimciniz tarafından fark edilir ve bahane bulmak zorlaşır. Bahane yok spor var!

ENERJİNİZİN SAATLERİNİ TANIMAK

Sabah erken saatte uyandığınızda enerjinizi yerinde hissetmiyor ve yataktan çıkmanız saatlerinizi alıyorsa, bu saate sadık kalmanız zor olur. Bunun yerine uyarımları fark edebildiğiniz ve sürekli ayık olduğunuz bir zaman dilimini seçmelisiniz. Bütün gün ev işleriyle uğraşıyorsanız veya ofisteyseniz akşam zorlaşır ve enerjiniz kalmaz.  O zaman sabaha ayırmanız gerekir. Eğer sabah uyanamıyorsanız, akşam saatlerin bırakmanız gerekir. Vücudunuzun saatini çözüp kararınızı verin!

ORTAMI DEĞİŞTİRMEK

Dışarıda olmak sadece temiz hava için değil aynı zamanda ruh ve vücut haliniz için en iyi ortamı sağlamasıyla da seçilebilir. Temiz hava duyularınızı uyandırır ve nefes alıp verişinizi bile etkileyebilir.
egzersiz

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.