Evcil Hayvanınızla Seyahatiniz Daha Az Stresli Olabilir


evcil hayvanınızla

Evcil hayvanınızla uzun zamandır ihtiyacınız olan bir seyahate çıkmak istiyor olabilirsiniz. Arabada uzun süreyi evcil hayvanınızla geçirmek stresli olabilir.

Seyahat, bavul toplama ve en yakın dört bacaklı arkadaşınızı yanınızda getirme göreviyle bir araya geldiğinde stres payı da artar. Evcil hayvanınızın seyahatiniz boyunca rahat etmesini sağlamak için bir kaç çanta fazladan hazırlamanız gerekebilir. İçinde evcil hayvanınızın ihtiyacı olan muameleyi görmesi için gerekli şeyleri paketleyin. Atıştırmalıklar, sevdiği oyuncak, maması vs…

TAKİP ETMENİZ GEREKEN ADIMLAR

Evcil hayvanınız stres altındayken hiçbir tatil rahatlatıcı olmayacaktır. Yolculuğunuz sizi nereye götürürse götürsün kedileri ve köpekleri sakin tutmak için kullanışlı araç seyahat tüyolarını toparladık.

1. Seyahate çıkmadan önce evcil hayvanınızı kısa bir sürüş denemesine çıkarın. Daha önce hiç arabada bulunmamışsa, evcil hayvanınızı dört saatlik bir yolculuğa çıkaramazsınız.”

2. Cep telefonu numaranızın, kaybolma durumunda evcil hayvanınızın tasması üzerinde yazdığına emin olun. Etiketlerinin üzerine yerleştirin veya tasma üzerine kalıcı kalemle yazın.

3. Kediler için bir taşıyıcı ve köpekler için büyük bir sepet konumunda yolculuğa devam etmeleri onlar için en güvenli seçimdir. Tabi ki rahat da etmeleri gerek aksi takdir de çok korkabilirler. Konfor bölgeleri dışında kalan evcil hayvanlar, arabada sürüş sırasında tehlikeli olabilecek davranış problemleri yaşayabilir. 

4. İyi davranışlarını ödüllendirin – ya da araba gezilerine ilk defa adım atıyorsa –  ve evcil hayvanınızı şımartın. 

5. Köpeğinizin kafası camdan dışarı çıkmasına izin vermeyin. Çarpılma tehlikesinin ötesinde, kir veya toz parçacıkları gözlere, kulaklara ve buruna girerek yaralanma veya enfeksiyona neden olabilir.

6. Düzenli molalar vermelisiniz ― bir köpek yavrusu için her iki saatte bir, bir kedi veya yetişkin bir köpek için her üç ila dört saatte bir ― böylece evcil hayvanınız tasmasıyla bir yürüyüş yapabilir (bazı kediler bile küçük bir tasma yürüyüşünden zevk alır).

7. Evcil hayvanınızı arabaya binmeden önce çok ağır bir mama yerine hafifçe besleyin ― evcil hayvanların arabalarda kolayca mideleri bulanabilir. Gün boyunca sürmenin ardından normal bir şekilde besleyebilirsiniz.

8. Evcil hayvanınızın tipik beslenme ve yürüyüş rutinini seyahat sürenize göre planlayın. Eğer evcil hayvanınız öğlen vakti yerse, durmayı ve kısa bir yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin. 

evcil hayvanınızla


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.