Sütyeninizi Değiştirmenizi Söyleyen 5 İşaret


sütyen

Sütyeninizi değiştirme zamanınızı biliyor musunuz? Muhtemelen sandığınızdan daha erken sütyen değiştirmeniz gerekiyor.

Gerçekçi olalım. En son ne zaman yeni bir sütyen alışverişine çıktınız? Eğer cevabınız altı ay önceyse yeni bir sütyen zamanı kesinlikle gelmiştir. Bir çok uzmandan da bu zaman dilimini duyabilirsiniz. Eğer sürekli değiştirdiğiniz çeşitli sütyenleriniz varsa ve bakımlarını doğru yapıyorsanız bu altı ay uzayabilir. Bu doğru bakıma örnek olarak ; sütyenleri kurutucuya koymak elastiklerini çok daha hızlı bir şekilde eskitir bu nedenle havalandırmayla kurumasını sağlayın ve mümkün olduğunda elle yıkayın.

Bunlara rağmen her sütyenin bir son kullanma tarihi var ve o doğal tarihin geldiğini aşağıdaki noktalara dikkat ederek anlayabilirsiniz.

ARKASI ESNEMİŞSE

Sütyenlerin arkası doğal olarak esner. Sütyen bu duruma geldiğinde kancasını daraltmak daha kolay oluyor ve belki size daha destekleyici bir his olabilir. Tamamen eskidiğini ve umutsuz vaka olduğunu en dar kancada olduğu halde esnemeye başladığında anlayabilirsiniz.

sütyen

SÜNGERLER BOLLAŞMIŞSA

Sütyenin süngerleri ve göğüsleriniz arasında gözle görülür bir mesafe fark ediyorsanız ya kilo kaybından dolayı sizin bedeniniz küçüldü ya da süngerler bollaştı. Sonucunda da göğüs bölgeniz gereken desteği göremez ve kıyafetlerinizden görünümü de yanlış olur. sütyen

DARALMAYA BAŞLAMIŞSA

Vücut değişimleri hayatın her evresinde olur. Yalnızca regl döneminizde değil ama sürekli hissettiğiniz bir beden büyümesi varsa sütyenin darlaştığı ve değişmesi gerektiği anlamına gelir. Bedeninize en uygun desteği seçin ve kıyafetlerinizin üzerinize daha rahat olmasını da sağlamış olun.

ASKILAR BOLLAŞMIŞSA

Sürekli omuzlarınıza düşen askılar oldukça sinir bozucu olabilir. Askıların bollaşması eğişiklik için en bariz noktalardan biridir. Süngerlerin ve sırttaki elastiğin en iyi desteği verebilmesi için askı en önemli rolü oynar. Rahatsızlığınıza hızlıca son vermelisiniz.

sütyen

ÇIKAN TÜYLER VARSA

Eğer sütyeninizin üstünden çıkan küçük tüy benzeri elastik parçaları gördüyseniz hemen çöpe atmanız gerektiğini bilin. Bu tüyler elastiğin kırıldığı anlamına gelir. Sütyenin sağladığı desteğin de %80 elastik sayesinde olur ve görüntü anlattığımız gibiyse gerekli görevini yapamaz hale gelmiştir.

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe