İç Çamaşırı Yerleştirmenin Doğru Yolu


iç çamaşırı yerleştirmenin doğru yolu

Her sabah açtığımız çekmeceyi organize halde bulmak günü güzelleştiren küçük detaylardandır. Tabi bu derli toplu görüntüye ulaşmak için biraz zaman ayırmanız gerekecek. Eğer şu anda iç çamaşırı çekmeceniz bir karmaşa halindeyse gözünüzde büyümesi çok normal. Ancak size hazırladığımız listedeki gibi adım adım ilerlerseniz sonuç tertemiz olacak!

Eskilerden Kurtul

İlk işiniz eski iç çamaşırlarının hepsini alıp çöpe atmak olacak. Neden? Çünkü organize olmak demek ayıklamak demektir. İçinde görünmek istemeyeceğiniz, eskiden beyaz olduğu halde şu an gri olmuş, yırtılmış ve delikli her şeyden vazgeçmelisiniz.

Kendinizi yepyeni ve stil sahibi iç çamaşırlarına layık görmeli ve eskilerden vazgeçmelisiniz. Mesela bir yıldır giymediyseniz, rengi söndüyse, iplikleri çıktıysa, elastiği kopmuşsa ve üzerinize artık uymuyorsa, zorlamanın hiçbir anlamı yok. Sadece boş yer kaplayacaklar.

Yenilerle Devam

Konu iç çamaşırı olunca kişisel tercihler ön plana çıkıyor. Yine de bu konuda da verebileceğimiz genel tavsiyeler var. Eğer işin ayrıntısına çok girmek istemiyor ve basit ilerlemek istiyorsanız düz ve özel günlere diyerek çekmeceyi en azından ikiye ayırıyor olabilmeniz lazım. ”Bunun altına ne giyeceğim?” derdini yaşamayı bırakmalısınız.

Dikişsiz ve t shirtlerin atlından çok göze batmayacak sütyenleriniz mutlaka olmalı. Ten renginizle karışacakları da seçmelisiniz.

Resmi bir yere davetli olabileceğiniz zamanlar için bir adet askısız siyah sütyeniniz olmalı.

Akşam yemekleri için destekli ve çeşitli renklerdeki sütyenlerden alabilirsiniz.

Eğer donunuzu iç çamaşırıyla uyumlu yapma takıntınız yoksa siyah ve ten rengi genelde tercih edilen tonlardır. Eğer pantolon ve taytlardan çok göze batmasını istemiyorsanız dikişsiz almayı da unutmamalısınız.

Düzen

Koleksiyonunuza yeni parçalar ekleyip eskilerden kurtuldunuz mu sıra organizasyona geldi demektir.

En iyi ve pratik yol aşağıdaki fotoğrafta gösterilmiş olan çekmece ayraçları olacaktır. Sütyenleri renk olarak ayırıp stil olarak eşleştirerek organize edebilirsiniz. Tabi ki katlayarak da yer tasarrufu yapmalısınız. Donlar ise ayrı bir kısımda tutulabilir.

Zaman kazanmak için bu ikiliyi set haline de getirebilirsiniz. Beraber eşleştirdiğiniz bir sütyen ve külotu çekmeceye yerleştirmeden önce birbiri içine koyun. Sütyeni katlayın ve göğüs bölgelerinden birine katlanmış külotu yerleştirin. Sabah uyandığınızda çekmeceden direkt o ikiliyi kapın!

Daha basit bir çözüm olarak 4’e ya da 2’e ayırabilirsiniz. Dörde ayırdığınızda renklere göre yerleştirebilir, ikiye ayırdığınızda don veya sütyen olmasıyla organize edebilirsiniz.

iç çamaşırı yerleştirmenin doğru yolu

Bakım

Her gün yeni bir külot ihtiyacı duyulmalıdır. Hijyen açısından bu çok önemli bir noktadır. Sütyenlerinize de aynı özeni göstermek istiyorsanız bir iç çamaşırı çantası alıp çamaşır makinesine attınız mı her şey tamamdır. Sütyenin kopçalarını mutlaka takılı şekilde yıkayın ki zarar görmesinler. Kullanacağınız deterjan yumuşak olsun. Bir yere asın veya bir havlu üzerinde yatırarak kurumasını bekleyin. Hassas ürünlere böyle yaklaşılması daha doğrudur.

iç çamaşırı yerleştirmenin doğru yolu

 


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.