Boğaz Ağrısı mı Çekiyorsunuz? Pastil ve Bal Yemeyi Bırakın, Çikolata Yiyin!


boğaz ağrısı

Boğaz ağrısı çekilmez bir ağrıdır, biliriz. Hemen hemen hepimizin evinde pastil hazırdır. O yoksa bir kaşık bal yiyerek boğazımızı yumuşatmaya çalışırız. Ama artık bunları bırakın, çikolata yiyin.

Boğaz ağrısı yaşadığınızda ne yapıyorsunuz? Tahminimizce pastil  kullanıyorsunuz ya da iğrenç bir tadı olan şuruplardan içiyorsunuz. Artık o şeyleri ilaç dolabına kaldırabilirsiniz çünkü boğaz ağrısına çok daha etkili bir çözüm var: Çikolata! Evet, doğru duydunuz. Nasıl ve neden olduğunu açıklayacağız:

Sakın Televizyon Karşısında Uyuyakalmayın

BOĞAZ AĞRISI İKİ GÜNDE GEÇİYOR

Hull Üniversitesinde solunum, kalp ve damarlarla ilgili alanda çalışmalar yapan profesör Alyn Morice, çikolatanın sağlığa faydaları hakkında bir araştırma yaptı. Bu araştırmalar sonucunda yaptığı açıklamada “kulağa inanılmaz gelebilir ama, öksürük mekanizmasını yıllarca araştırmış bir bağımsız bir klinik hekimi olarak söyleyebilirim ki çikolatanın boğaz ağrısını geçirdiği ve boğaza faydalı olduğu kesin olarak kanıtlanmıştır.” dedi.

Avrupa’da yapılan geniş kapsamlı araştırma Avrupa’da öksürük çözümleri için yapılan büyük araştırmada, boğaz ağrısını iyileştirmede kakaonun öksürük şuruplarına göre daha iyi sonuç verdiği
gözlemlenmiştir. Kakao kökenli ilaçlar kullanan hastaların boğazında iki gün içinde iyileşmeye dair işaretler gözlemlenmiştir.

Birkaç Damlası Migren Atağını Azaltıyor

ÇİKOLATA BOĞAZA YAPIŞARAK İYİLEŞTİRİYOR

Profesör Morice’e göre, bu durumun çikolatanın yapısıyla ilgili. Çikolata, sıradan öksürük şuruplarından daha yapışkan halde ve bu durum boğazdaki sinir uçları için daha iyi bir kaplama sağlıyor. Bunun sayesinde normalden çok daha az öksürüyorsunuz.

Profesör Morice çikolatanın “sinir uçlarını üzerinde durdurucu bir etkiye” sahip olduğuna inanıyor. Bu sebeple çikolatanın baldan daha etkili olduğunu açıklıyor. “Bir çikolata parçasını yavaşça emmek fayda sağlayabilir, ama çikolatanın bu kadar etkili olmasının sebebi diğer malzemelerle olan uyumu.”
Morice aynı zamanda çikolata boğazda yeterince süre kalmadığı için sıcak çikolata içmenin çok da faydası olmadığını söylüyor.

Sadece ve Sadece Kabartma Tozu ile Tertemiz Banyolar


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe