Sadece ve Sadece Kabartma Tozu ile Tertemiz Banyolar


kabartma tozu

Sadece kabartma tozu ile koca bir banyo tertemiz olur mu? Olur. Tuvaletten lavaboya, duş perdesinden zemine kadar her şey için kabartma tozunu kullanabilirsiniz. İşte formüller:

LAVABOLAR

Lavabolar bir banyoda sürekli temizlenmesi gereken en can sıkıcı yerlerdir. Hem lavabonun için pislik tutar, hem gideri dolar, pis kokar. Kabartma tozu bu iki sorunu birden yok ediyor. Şöyle: Önce kabartma tozunu lavabonun içine serpip sünger ile ovun. Ardından giderin ağzına yarım fincan kabartma tozu döküp üzerine ılık su döküp 10 dakika bekleyin. İşte hem pislikten, hem kokudan kurtuldunuz

BANYO PASPASLARI

Iyyy… O paspaslar ıslanırlar ve kolayca kuruma şansı bulamadıklarından kokarlar. Yıkanınca da kokuları çıkmaz. Ne yapacağız? Kokusunu gidermek ve temizlemek için paspasları yıkarkan, durulama suyunu 1/2 bardak karbonatı dökün. Gerisini makine halletsin.

DUŞ PERDESİ

Duş perdelerini temizlemek için onları yere serin, üzerine karbonat serpip fırçalayın ve durulayın. İşlem tamam.

ZEMİN VE DERZ DOLGULARI

Banyodaki en zorlu alanlar, zemin ve derz dolgularıdır. Yer temizleme suyuna yarım su bardağı karbonat koyup yerleri öyle paspaslayın. Derzler içinse; karbonata batırdığınız diş fırçasıyla derz aralarını fırçalayın. Evet uğraştırır ama sonuç kesindir 🙂

ÇÖP KUTUSU

Çöpleri boşalttıktan sonra çöp kutusunu karbonatlı su ile (1 litre suya 1 fincan karbonat) yıkarsanız, temizliğinden emin olabilirsiniz.


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.