Evde Kolayca Yapabileceğiniz Nutella Tarifi


evde kolayca yapabileceğiniz

30 dakikadan az bir sürede evde kolayca yapabileceğiniz nutella tarifini yiyor olabilirsiniz! Tarife göz atmanın tam zamanı. 

Nutella herkesi mutlu bir ruh haline sokar ve oldukça lezzetlidir. Nutellanın popülerliği ise almış başını gidiyor. Adını taşıyan kafeler açılıyor, t shirtlerlere basılıyor ve her mutfağın baş köşesine konuluyor. Eğer siz de bu nutella aşıklarından biriyseniz size harika bir haberimiz var. Yarım saatinizi bile almadan, yorulmadan ve fazla para harcamadan evde kendi nutellanızı yapabilirsiniz.

Pratik tarife bir göz atın!

MALZEMELER

  • İki bardak fındık
  • Bir bardak eritilmiş sütlü çikolata
  • İki yemek kaşığı kanola yağı (Ayçiçeği yağı da olabilir)
  • Bir çay kaşığı deniz tuzu
  • Bir çay kaşığı vanilya özü

evde kolayca yapabileceğiniz

YAPILIŞ

  1. Fırını önceden ısınması için 150 dereceye getirip bırakın. Fındıkları küçük çerçeveli bir fırın tepsisine yayın ve yaklaşık 15 dakika boyunca kızartın, fındıkların kenarları soyulmaya başlayıp kokuları yayılana kadar tencereyi aralıklarla çalkalayın. Hemen fındıkları temiz bir mutfak havlusuna dökün ve örtmek için havluyu üzerine katlayın. Bir veya iki dakika bekletiniz, böylece biraz buharlarında beklesinler. Sonra mümkün olduğu kadar üzerlerini temizlemek için kabuklarını soyun. Biraz kalıntılar olması sıkıntı değil.
  2. Fındıkları bir mutfak robotuyla veya yüksek güçlü bir karıştırıcıyla bir hamur haline gelene kadar karıştırın. Sonra erimiş sütlü çikolata, yağ, vanilya ve tuzu ekleyip pürüzsüz olana kadar karıştırın. Karışım oldukça akışkan olacak, sertleşmesi için buzdolabına yerleştirmelisiniz. Kavanoza aktarın, üzerini kapatın ve soğutun.

    evde kolayca yapabileceğiniz


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.