Mikrodalgada Pirinç Pilavı Tarifini Denemelisiniz!


pirinç pilavı

Her seferinde leziz olan pratik ve kolay pilav tarifine ne dersiniz? Mikrodalgada pirinç pilavı hazırlarsanız ne kadar pratik olduğunu göreceksiniz.

Mikrodalgada pişirilen pirinç pilavı süreci oldukça kolaylaştırır. Öncelikle, hep pilav pişirmek için kullandığınız tava veya tencerelerin altına yapışıp yapışmayacağını düşünmeye gerek yok. Olabildiğince az enerji harcayacaksınız ve mikrodalgadan başka hiçbir alet lazım değil! Bütün bunlar göz önüne alındığında pilav pişirme süreci oldukça kolay hale geliyor. Bu yüzden bu eğlenceli tarifi bir deneyin deriz.

MİKRODALGA PİRİNÇ PİLAVININ SIRRI NE?

Mikrodalga pirinç pilavının sırrı ve tarifin en önemli detayı su konusunda dikkatli olmak. Çok fazla su kullanmak lapa hale getirir. Çok az kullanmak ise kuru. Doğru miktarda su en lezzetli pirinç için şarttır!

MALZEMELER

  • 2 su bardağı uzun taneli pirinç
  • 1.5 bardak su
  • 1 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Tuz
  • Karabiber

YAPILIŞI

  1. Tüm malzemeleri, mikrodalgaya girmesi güvenli olan, büyük bir cam kaseye koyun.
  2. Bildiğiniz üzere pirinç pişirme esnasında genişler. Bu nedenle yeterince büyük bir kap seçtiğinizden emin olun.
  3. Mikrodalgaya 10 dakika boyunca, ağzı açık ve sıcaklık yüksek derecede yerleştirin. On dakika geçtikten sonra sıcaklığı yüksekten orta miktara alın ve 15 dakika daha ağzı açık mikrodalgada pişirin. 
  4. Pirinci pişirme işlemi esnasında hiçbir zaman karıştırmayın. Servis yapmadan hemen önce tuzunu ekleyin ve çatalınızı kullanarak karıştırın, kabartın. 
pirinç pilavı

Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.