Kraliyet ailesi sık sık kameraların önünde ve yaptıkları her şey merak konusu. Bu sebeple her konuda oldukça dikkatli olmaları gerekiyor. Görünüşlerinin her defasında bakımlı olması çok önemli. Meghan Markle, Kate Middleton ve kraliyet ailesinin diğer üyeleri kendilerini gösterdikleri her an mükemmel olmaları gerektiği için makyaj artislerine ve güzellik sırlarına güveniyorlar. Bu sırların bazılarını öğrenmeyi başardık ve size tavsiyelerle geldik.

Kraliyet ailesi gibi dinlenmiş, sağlıklı ve bakımlı gözükmeye hazır mısınız?

ARINDIRMADA USTALAŞIN

Yumuşak ve akışkan formülü olan arındırıcıları tercih ederler çünkü surata rahatça masaj yaparak sürülmesini sağlarlar. Prenseslerin ürünlerini bulmak ve almak zor olacağı için size evde kullanabileceğiniz bir formül vereceğiz. Gevşek yumruk yapın ve yüzünüzdeki kasların içine doğru yoğurun. Ardından yanaklarınız pembeleşene kadar parmak uçlarınızla suratınızda bastırarak gezdirin. Böylece kan akışını hızlandıracaksınız, bu da oksijenin dağılmasına ve hücrelerin beslenmesine sebep olacak. Yorgun gözükmekten kurtulacaksınız.

IŞIKLARA HAZIRLANIN

Önemli ve ışıklar altında olacağınız bir aktivite mi yaklaşıyor? Rutininiz hazır.

Temizlik ve masajı ardından buharla devam ederler çünkü buhar, suratınıza sürmek üzere olduğunuz ürünlere hazır bir temel hazırlanmasını sağlar. Eğer bunun için bir makineniz yoksa sıcak bir duş yeterli yakınlıkta olacaktır. Sonrasında su katkısı yapacak, parlatacak ve peeling etkisi yaratacak süt ve krem temizleyicileri (laktik asit) uygulayın.

YIĞILMAYI ÖNLEYİN

Suratı yıkıyıp bakıma başlarken ürünleri kat kat sürüp yığılmaya sebep olabilirsiniz. Bunu önlemezseniz cilt bir çok sıkıntıyla karşılaşacaktır. En ince ve en sulu formülden başlayın ve bu kuruyup cilt tamamen emene kadar diğerine geçmeyin. Kraliyet ailesi gerek az ürün kullanarak gerek sakince ilerleyerek bu rutine sadık kalıyor.

Cilt sorunları yemek alışkanlıklarıyla bağlantılı olabilir. Omega yağı takviyeleri (güçlü ve esnek cilt için) ve probiyotikler (sağlıklı olmak ve iyi cilde ulaşmak için) kullanırlar.

DETAYLARI GÖZDEN KAÇIRMAYIN

Yüz bakımı yaparken boyun, göğüs ve omuzları da bakıma dahil ediyorlar çünkü onları yüzün bir parçası olarak görüyorlar. Hepsi aynı hasara karşı hassasiyet gösterirler. Göğsünüzün güneşe bakan açısını düşünün; beklenmedik şekilde çok fazla morötesi ışını hasarına yakalanabilirsiniz. Aynısı boynun arkası ve hatta kulaklar için de geçerlidir. Yaşlanmaları çok hızlı ve kolay olur. Bu yüzden hep bu noktalara dikkat ederler.